Otwarcie fabryki Valdi Ceramica

2011-05-17 13:07
Fabryka ceramiki w Stąporkowie
Autor: VALDI-CERAMICA Sp. zo.o

Dnia 13 maja br., w Stąporkowie, spółka Valdi Ceramica otworzyła fabrykę ceramiki podłogowej i ściennej.

Zakład produkcyjny został otwarty na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Fabryka należąca do Valdi Ceramica, będzie rocznie produkować ok. 5 mln m2 gresu najwyższej jakości. Inwestycja na poziomie 150 mln złotych, znajduje się w światowej czołówce producentów ceramiki. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2009 roku w Stąporkowie na terenie byłych Zakładów Wyrobów Kominkowych. Zakład produkujący gres powstał na 10,17 ha, w tym 40 000m2 hal produkcyjnych. Autorem ideii stworzenia w Polsce zakładu ceramiki jest Waldemar Dzionek -prezes Valdi Ceramica Sp. zo.o., który z branżą ceramiki związany jest od ponad 20 lat.

Przeczytaj również: Mokotowska Square

- Udało mi się zrealizować nie tylko biznesowy cel, ale przede wszystkim spełnić marzenie. Marzenie stworzenia w Polsce fabryki płytek ceramicznych nieustępujących w niczym produktom dominujących dyktatorów światowego designu i technologii branży, jak Włosi, czy Hiszpanie- komentuje Waldemar Dzionek.

W nowootwartej fabryce zainstalowano m.in. najnowocześniejszą na świecie linię technologiczną Continua do produkcji płytek gresowychw formacie nawet do 120x120 cm. Technologia to stosowana była do tej pory tylko w trzech fabrykach na świecie. Linia Continua, którą zainstalowano w stąporkowskiej fabryce została odpowiednio zmodyfikowana przy współpracy włoskich dostawców takich jak: LB Officine Meccaniche S.p., BMR S.p.A. i SYSTEM S.p.A. i dostosowana do jej potrzeb. Spółka VALDI CERAMICA dysponuje obecnie najnowocześniejszą technologią produkcji płytek gresowych. Wykorzystana technologia pozwala na produkcję płytek typu gres porcellanato ze wszystkimi rodzajami wykończenia powierzchni: gresy naturalne, szczotkowane, półpolerowane, polerowane, strukturalne, a przy tym rektyfikowane. W ten sposób powstają płytki okładzinowe i podłogowe mrozoodporne, o uniwersalnym zastosowaniu – zarównow budownictwie mieszkaniowym, jak i w budynkach użyteczności publicznej, nadające się do użytkowania tak wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Innowacyjność przedsięwzięcia potwierdza również charakter i wysokość przyznanego dofinansowania unijnego. W ramach działania ‘Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013’ firma VALDI CERAMICA Sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych na poziomie 41 480 762 złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany