Polimex-Mostostal - wyniki finansowe za I kwartał 2012 roku

2012-05-14 10:03
Polimex-Mostostal, wyniki finansowe za III kwartały 2011 roku
Autor: Polimex-Mostostal SA

Polimex-Mostostal w pierwszym kwartale 2012 roku, wypracował zysk ze sprzedaży na poziomie ponad miliona złotych, a zysk operacyjny spółki wyniósł 43 mln złotych. Wyniki finansowe w opisywanym okresie są lepsze od tych, jakie spółka osiągnęła w I kwartale ubiegłego roku. Obecnie portfel zamówień Polimexu wynosi ponad 11 mld złotych.

Spółka Polimex-Mostostal w I kwartale 2012 roku, osiągnęła przychody netto ze sprzedaży na poziomie 1 030 mln złotych. Wyniki finansowe za omawiany okres wzrosły aż o 17 proc., w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pomimo trudnych warunków rynkowych dla branży budownictwa Polimex-Mostostal odnotował dobre wynki netto za I kwartał br.

Przeczytaj również: Budownictwo energetyczne. Polimex-Mostostal stara się o kontrakty. WIDEO

Wyniki finansowe spółki za I kw. 2012 roku

  • zysk netto osiągnął 17 mln złotych – wzrost o 41,7 proc. w stosunku do I kw. ubiegłego roku
  • zysk operacyjny wyniósł 43 mln złotych – wzrost o 43,3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku
  • marża netto wyniosła 1,7 proc. wobec 1,4 proc. w I kw. 2011 roku
  • portfel zamówień Grupy (bez konsorcjantów) wynosi 11,4 mld złotych – wzrost o 53,4 proc. w stosunku do I kw. ubiegłego roku.

Polimex-Mostostal inwestuje w energetykę

Aktualnie na rynku rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania pro-ekologiczne. Grupa dostarczyła dotychczas m.in. kilkadziesiąt kotłów do spalania odpadów, dla odbiorców na terenie całej Europy.
W planach jest wiele realizacji tego typu na terenie Polski. Każda z nich o wartości kilkuset milionów złotych. Warto zaznaczyć, że Polimex-Mostostal inwestuje w energetykę wiatrową. Spółka w najbliższym czasie planuje rozwijać działalność w tym zakresie, jako generalny wykonawca, w tym przedsięwzięcia mające na celu realizację projektów z tej dziedziny, m.in. w Niemczech, na Białorusi oraz we Francji. Polska energetyka wymaga dużych inwestycji wynikających z konieczności dostosowania tego sektora do wymogów UE (w zakresie emisji gazów), podniesienia sprawności bloków energetycznych oraz zwiększenia ilości wytwarzanej energii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany