Segro - zmiany w strukturze
Nowa struktura zarządzania SEGRO w Europie Kontynentalnej opiera się obecnie na trzech głównych jednostkach biznesu obejmujących regiony Europy Południowej, Północnej i Centralnej.
Z dniem 24 września br. Magdalena Szulc awansowała na stanowisko Business Unit Director Central Europe, która obejmuje projekty SEGRO w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Inwestycje te będą zarządzane przez dyrektorów regionów: Josefa Husaka (Dyrektora Regionu Czechy odpowiedzialnego za Pragę i Ostrawę), Balazsa Czifrę (Dyrektora Regionu Węgry, odpowiedzialnego za Budapeszt), Bożenę Krawczyk (Dyrektora Regionu Warszawa, odpowiedzialną za Warszawę i Gdańsk), Pawła Sapka (Dyrektora Regionu Katowice, odpowiedzialnego za Gliwice) oraz Waldemara Witczaka (Dyrektora Regionu Poznań, odpowiedzialnego za Łódź, Stryków i Poznań).
Nowa struktura pozwoli na większą elastyczność rynkową i stanowi podstawę do osiągnięcie efektu synergii. Struktura oparta na dyrektorach regionów ma na celu wspieranie rozwoju lokalnego oraz usprawnienie mechanizmów działalności operacyjnej firmy. Nowa struktura kreuje także większe możliwości rozwoju SEGRO poprzez wykorzystywanie szans rynkowych pojawiających się w całym regionie Europy Centralnej.
SEGRO należy do deweloperów nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie. Spółka, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, jest notowana na giełdzie w Londynie i na paryskim Euronext. SEGRO jest największą w Europie firmą posiadającą status REIT (Real Estate Investment Trust) dysponując portfelem 6,2 mln m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej o wartości ponad 6 mld euro. SEGRO zdobyło nagrody European Industrial Developer w roku 2006 i 2007, a także International Property Achievement w 2008. W Polsce firma prowadzi inwestycje pod nazwą TULIPAN PARK i SEGRO BUSINESS PARK w takich strategicznych lokalizacjach jak: Warszawa, Poznań, Stryków, Łódź i Gliwice.