Studenci budownictwa zdobywają wiedzę praktyczną - rośnie ich wartość na rynku pracy

2012-05-18 12:44
Uniwersytet Betonu
Autor: Górażdże Cement SA

Wielu absolwentów wyższych uczelni nie może znaleźć pracy. Organizując Uniwersytet Betonu 2012, Grupa Górażdże umożliwiła 200 najlepszym z 17 uczelni technicznych zdobycie praktycznego doświadczenia, dzięki któremu jako absolwenci staną się bardziej konkurencyjni na rynku pracy, ich wiedza będzie odpowiadać na zapotrzebowanie pracodawców.

Przyszli budowlańcy biorący udział w projekcie edukacyjnym Uniwersytet Betonu mieli możliwość zwiedzenia Kopalni Surowców Mineralnych w Rakowicach, Malerzowicach, Pawłowie Górnym oraz Wytwórniach Betonu Towarowego w Gdańsku, Dąbrowie Górniczej i Dąbrowie (w okolicach Poznania). Na końcu będą odwiedziny siedziby Grupy Górażdże i poznanie największego zakładu produkcyjnego Europie. Podczas wszystkich wizyt studenci otrzymali spore dawki wiedzy praktycznej pod okiem najlepszych specjalistów z branży.

W czwartek 17 maja, w Centrum Konferencyjnym w Górażdżach, odbyła się Gala Finałowa Uniwersytetu Betonu. Podczas Gali rozstrzygnięty został także ogólnopolski konkurs związany z badaniami i zastosowaniem cementu. Wyróżnione uczelnie otrzymają wysokiej klasy sprzęt laboratoryjny (m.in. mieszalnik o objętości 75 dm3).
- Chcemy zainteresować przyszłych inżynierów branżą budowlaną i pokazać im, jak w praktyce mogą wykorzystać wiedzę zdobytą na uczelni. Uważamy, że biznes powinien włączyć się w kształcenie kadr, a współpraca gospodarki i nauki jest konieczna – komentuje Andrzej Balcerek, prezes Górażdże Cement SA.

Uniwersytet Betonu jest projektem skierowanym do studentów dwóch ostatnich roczników uczelni technicznych. Spośród setek zgłoszeń wybieranych jest 200 najlepszych studentów, którzy poznają cały proces produkcji cementu oraz betonu, począwszy od wydobycia kruszywa. Przedsięwzięcie Górażdży ma popularyzować wśród studentów budownictwa najnowsze trendy w technologii produkcji materiałów budowlanych, czyli zapełnia lukę w programach uczelni, które krytykowane są za zacofanie i brak zajęć praktycznych. Kolejne edycje projektu będą odbywać się co dwa lata, tak aby objąć każde dwa roczniki kończące naukę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany