Telekomunikacyjna skrzynka mieszkaniowa obowiązkowa w każdej nowej inwestycji

2014-04-25 16:20
skrzynka telekomunikacyjna
Autor: GZT TELKOM-TELMOR

Nowe warunki techniczne obowiązujące od stycznia 2014 roku wprowadzają dla deweloperów obowiązek wyposażenia każdej nowej inwestycji w okablowanie telekomunikacyjne o określonych parametrach, a każde nowe mieszkanie w telekomunikacyjną skrzynkę mieszkaniową.

Nowe warunki techniczne przewidują obowiązek instalacji bezpośrednio w mieszkaniu abonenta podtynkowej skrzynki nazwanej telekomunikacyjną skrzynką mieszkaniową. Idea skrzynki polega na uporządkowaniu wielu róznych systemów okablowania i umieszczenie ich w jednym miejscu, z którego abonent według swoich potrzeb rozprowadzi łącza do poszczególnych urządzeń.

Podtynkowa telekomunikacyjna skrzynka mieszkaniowa TeSM 101 firmy TELKOM-TELMOR jest przeznaczona do montażu w każdym mieszkaniu budynku wielorodzinnego, którego projekt wykonany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami. W skrzynce zbiegają się kable telekomunikacyjne z pomieszczenia technicznego oraz gniazd teletechnicznych zamontowanych w mieszkaniu.

Konstrukcja skrzynki TeSM-101 została zaprojektowana po konsultacjach z biurami projektowymi w taki sposób, aby zoptymalizować kubaturę skrzynki, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej grubości ściany, w której skrzynka mieszkaniowa jest montowana.

W drzwiach frontowych skrzynki telekomunikacyjnej znajdują się otwory wentylacyjne, które pełnią również funkcję szczelin zapewniających swobodą propagację sygnałów WiFi.

W skrzynce znajduje się miejsce, w którym można zamontować komorę przyłączeniową kabli telekomunikacyjnych: światłowodów, skrętęk i kabli koncentrycznych. Zamontowanie takiej komory pozwala uporządkować kable doprowadzone do mieszkania i dokonać przyłączenia większości urządzeń telekomunikacyjnych: modemów kablowych, routerów, wzmacniaczy RTV, multiswitchy z wejściami optycznymi, rozgałęźników itp. Komora skutecznie oddziela okablowanie przychodzące z pomieszczenia technicznego od kabli dostarczających sygnały do gniazd abonenckich.

Wszystkie urządzenia można w szybki i łatwy sposób zamontować na demontowalnej, prefabrykowanej tylnej ścianie skrzynki. W ściance znajdują się także otwory do przewlekania pasków rzepowych i tasiemek instalacyjnych ułatwiających montaż urządzeń. Instalator telekomunikacyjny, może zdemontować prefabrykowaną tylną ściankę i dokonać wstępnego montażu w warsztacie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy należy zamontować takie same urządzenia np. w stu lokalach tego samego budynku.

Z uwagi na fakt, że skrzynka mieszkaniowa jest montowana w bliskiej odległości od podłogi, producent, firma TELKOM TELMOR, wyposażył ją w zamek, który np., pozwoli zabezpieczyć przed otwarciem przez dzieci.

Wzór użytkowy telekomunikacyjnej skrzynki mieszkaniowej TeSM-101 został zgłoszony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w celu ochrony polskich pomysłów.

W ofercie TELKOM-TELMOR oprócz opisanej powyżej skrzynki TeSM-101 znajduje się pełna oferta sprzętu do budowy instalacji RTV-SAT w budynkach wielorodzinnych:

  • trzy kompletne rodziny rozdzielaczy multiswitch dziewięciowejściowych (kaskadowe TT 9/8, TT 9/16, TT 9/32; końcowe TT 9/16FT, TT 9/24, TT 9/32 oraz najnowsze rozwiązanie MultiBAS 9/16 wraz z kaskadami montowanymi wertykalnie)
  • skrzynki i krosownice do montażu w punkcie styku
  • rodzina wzmacniaczy kanałowych WWK-861, WWK-951, WWK-982, WWK-IQ
  • rodzina anten Turbo-T
  • rodzina kabli koncentrycznych zewnętrznych i wewnętrznych TT-113, TT-113PE
  • kable światłowodowe i strukturalne UTP (europejska produkcja)
  • gniazda satelitarne GFS-520 z nowatorskim bardzo szybkim montażem podtynkowym lub natynkowym
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany