Bezpieczny Hotel 2012. Konferencja i wystawa
Co to znaczy: bezpieczeństwo w hotelu? Bezpieczeństwo w obiekcie noclegowym i bezpieczeństwo obiektu noclegowego są kwestiami tak złożonymi, jak złożony jest produkt hotelowy. Bezpieczeństwo jest funkcją konstrukcji budynku i przyjętych rozwiązań architektonicznych, systemu zabezpieczeń i monitoringu. Wynika też z zespołu obowiązujących w obiekcie noclegowym procedur oraz działań personelu wyposażonego w odpowiednią wiedzę i umiejętności. Niezależnie od przyjętych rozwiązań technicznych decydującym o bezpieczeństwie ogniwem jest zawsze człowiek. Zapraszamy na konferencję Bezpieczny Hotel 2012 organizowaną przez Balance Education.
Do kogo skierowana jest konferencja Bezpieczny Hotel 2012?
Do menedżerów, właścicieli, osób odpowiadających za bezpieczeństwo obiektów noclegowych. Do firm i pracowników ochrony, do organów samorządowych i jednostek administracji oraz instytucji odpowiadających za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Zapraszamy wsystkich zainteresowanych.
Czy twój hotel jest bezpieczny?
Musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć sam. Jeśli masz problem lub uważasz, że nie masz problemu, na początek przyjrzyj się w jakim stanie są środki wyposażenia przeciwpożarowego, drogi ewakuacji, system alarmowy.
Jeśli sprzęt jest w stanie „dalekim” od idealnego, jest zdekompletowany, a drogi ewakuacyjne zastawione, to można przypuszczać, że kierownictwo i pracownicy nie znają przepisów. A przecież przepisy przeciwpożarowe to jedyny element bezpieczeństwa hotelu, który podlega regulacjom prawnym i okresowym kontrolom. Jeśli zatem obiekt ich nie przestrzega, to dlaczego ma z własnej, nie podlegającej przymusowi prawnemu, woli wprowadzać inne procedury, szkolić pracowników w technikach negocjacyjnych, uczyć ich obserwować otoczenie i wyciągać odpowiednie wnioski?
Bezpieczeństwo dla gościa
Jedni goście bardzo się boją pożaru, inni kradzieży, czy napaści fizycznej, jeszcze inni boją się mieszkać na parterze lub odczuwają lęk przed mieszkaniem na jednym z wyższych pięter. Jedni przyjeżdżają z małymi dziećmi, inni z laptopami pełnymi wartościowych danych. Rosnąca troska o higienę i zdrowie powoduje u wielu gości obawę o jakość pokarmów i stan sanitarny przygotowujących je kuchni, o czystość wody w basenie i zdrowie personelu w SPA. Obowiązkiem wpisanym w słowo hotel, jest zapewnienie wszystkim tym gościom bezpieczeństwa.
Po co taka konferencja?
Bezpieczeństwo jest tym elementem funkcjonowania hotelu, w który zwykle inwestuje się najmniej i zwykle na końcu. Dlaczego? Bo jest to element, który nie przekłada się na wynik finansowy. Zwykle: do czasu.
Jednym z celów konferencji jest wykazanie, że inwestycje w bezpieczeństwo są niezbędne, ale systematyczne wydawanie niedużych, nie będących obciążeniem dla budżetu kwot, zwraca się w postaci chociażby większego zaufania gości. Zasadniczym celem konferencji jest zapoznanie uczestników z realnymi i potencjalnymi zagrożeniami w obiekcie noclegowym, ze sposobem właściwego postępowania w różnych sytuacjach, z możliwościami podniesienia poziomu bezpieczeństwa jakie daje współczesna wiedza oraz rozwiązania techniczne. Celem jest również wykazanie, że bezpieczeństwo hotelu to nie tylko system działań nakierowanych na fizyczne bezpieczeństwo gości i pracowników, ale także na ochronę hotelu, jako przedsiębiorstwa. Takiemu bezpieczeństwu służą m.in. odpowiednie umowy, kontrakty, a nawet odpowiedni dobór pracowników.
Jest jeszcze jeden ważny powód: zbliża się turniej Euro 2012, podczas którego miasta i obiekty noclegowe muszą liczyć się ze wzmożonym napływem gości. W większych skupiskach łatwiej o naruszenie bezpieczeństwa.
PROGRAM KONFERENCJI "Bezpieczny Hotel 2012" - do pobrania
Szczegóły, informacje, zapisy:
www.e-hotelarstwo.com/konferencja_2010/bezpieczny_hotel_2012
Tel.: 22 478 28 70 lub 606 207 270
Konferencja odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia (wtorek - środa) w Warszawie, w Hotelu Gromada Lotnisko.
Konferencji będzie towarzyszyła wystawa najnowszych rozwiązań technicznych oraz usług zwiększajacych bezpieczeństwo obiektów noclegowych.
Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez Serwis Muratorplus.pl oraz katalog Inwestycje Budowlane-murator.