BUDMA 2022. Najważniejsze wydarzenia targowe. Gotowi na spotkanie w Poznaniu?
Jubileuszowa 30. BUDMA w Poznaniu – po rocznej przerwie z powodu pandemii – odbędzie się 1-4 lutego 2022. Co zaplanowano na BUDMĘ 2022?
Organizatorzy, tych wciąż najważniejszych dla budownictwa targów, donoszą, że uczestnicy BUDMY są złaknieni spotkania na żywo. Świadczy o tym zainteresowanie tegoroczną edycją.
BUDMA 2022
Podczas 30. BUDMY organizatorzy spodziewają się imponującej liczby wystawców oraz zwiedzających. Luty, początek tradycyjnego sezonu budowlanego, to optymalny czas na premiery rynkowe i wdrożenia innowacyjnych technologii. Program targów zapewni też sporą dawkę teoretycznej oraz praktycznej wiedzy, emocji współzawodnictwa podczas licznych konkursów i mistrzostw branży budowlanej.
Targi BUDMA tradycyjnie skierowane są do czterech grup zwiedzających: przedstawicieli handlu materiałami budowlanymi, fachowców, architektów i projektantów oraz deweloperów i inwestorów. Tym razem jednak BUDMA będzie również znacznie bardziej dostępna dla wszystkich osób, które chciałyby poznać najnowsze rozwiązania sektora budownictwa.
BUDMA 2022 zaprezentuje ofertę wystawców w tematycznych salonach:
- Salon Stolarki Budowlanej
- Salon Dachów, Akcesoriów, i Sprzętu Dekarskiego
- Salon Ścian, Stropów i Posadzek
- Salon Systemów Wykończeniowych i Architektury Miejskiej
- Salon Narzędzi, Elementów Mocujących i Wyrobów Metalowych
- Salon Maszyn, Rusztowań, Szalunków i Wyposażenia Placu Budowy
- Salon Pomocniczego Sprzętu Budowlanego
- Salon Konstrukcji Stalowych i Gotowych Systemów Budowlanych
- Salon Ekotrendów i Energii w Budownictwie
Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA 2022 towarzyszyć będą:
- Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ
- Targi Technologii i Materiałów dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC
- Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI
Wystawcy mogą skorzystać z wyjątkowej okazji i zdobyć aż do 80% dofinansowania do udziału w targach, w ramach II edycji programu SHOW YOURSELF – prezentacji polskich produktów na arenie międzynarodowej, za który odpowiada Polski Klaster Budowlany – ogłoszono nabór wniosków.
BUDMA 2022 – imprezy towarzyszące
Kongres Budownictwa Polskiego, towarzyszący od jakiegoś czasu BUDMIE, w tym roku odbędzie się w innym terminie. 12-13 kwietnia 2022, ale również w Poznaniu i również na terenie MTP, organizatorzy Kongresu planują skupić się na sytuacji branży budowlanej, w kontekście ogólnej sytuacji w gospodarce krajowej i UE, która wymaga oceny i nowego, strategicznego podejścia ze strony branży budowlanej. W programie Kongresów 5 obszarów tematycznych:
- dobre prawo, dobre budownictwo,
- budownictwo dla klimatu i środowiska,
- nowoczesna firma, nowoczesne budownictwo – innowacje i nowe technologie w budownictwie
- pracownicy dla budownictwa i kształcenie zawodowe,
- ekonomia i finanse.
W trakcie trwania BUDMY natomiast tradycyjnie architekci będą mieli swoje Forum Architektury i Designu D&A, podczas którego wymienią się doświadczeniami, poznają kierunki rozwoju architektury oraz zrealizowane, planowane i wyjątkowe realizacje, które zaprezentują uznani przedstawiciele branży zarówno z kraju jak i zagranicy. Forum odbędzie się pod hasłem OdNowa – spojrzenie od nowa na budynek, dzielnicę, miasto. Tematyka forum skupi się między innymi na:
- nowej jakości przestrzeni do życia bez budowania,
- wzorcowych efektach adaptacji, remontu, odbudowy, racjonalizacji użytkowania,
- nowym Bauhausie, który jest odpowiedzią na zmieniające się warunki społeczne, ekonomiczne oraz kryzys klimatyczny i ekologiczny,
- rewitalizacji średnich i małych miast.
Co jeszcze ciekawego wydarzy się podczas BUDMY 2022?
1 lutego zapowiedziano konferencję „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie”. Jej organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.
2 lutego odbędzie się Dzień Inżyniera Budownictwa, na który zaprasza Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.
3 lutego będzie Dniem Urbanisty.
Nie zabraknie Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, warsztatów parkieciarskich i zawodów dekarskich.
Pełny program dostępny jest na stronie targów.