Kopalnia Bogdanka wstrzymuje zapisy na węgiel. Za dużo chętnych!
Kopalnia Bogdanka dopiero co wprowadziła zapisy na węgiel dla klientów indywidualnych, aby rozładować kilometrowe kolejki. Ludzie stali nawet tydzień, aby kupić węgiel w przystępnej cenie. Teraz Lubelski Węgiel Bogdanka całkowicie wstrzymuje zapisy na zakup węgla. Ich pula na wrzesień wyczerpała się. Jak odebrać węgiel z kopalni Bogdanka, jeśli udało się już zarejestrować?
Kopalnia Bogdanka wstrzymuje zapisy na odbiór węgla
Lubelski Węgiel Bogdanka wstrzymał zapisy na odbiór węgla dla gospodarstw domowych. Wszystkie wolne terminy do końca września są już zajęte. Zainteresowanie jest tak duże, że kopalnia nie jest w stanie obsłużyć wszystkich chętnych. W ciągu tygodnia do kolejki zapisało się pięć tysięcy osób - przekazała Dorota Choma, rzeczniczka prasowa Lubelskiego Węgla SA.
Kopalnia nie podała jeszcze, kiedy ruszą zapisy na kolejne miesiące. Komunikat o wznowieniu zapisów ma się pojawić na stronie kopalni.
Jak odebrać węgiel z kopalni Bogdanka, jeśli udało się już zarejestrować?
Te osoby, którym wcześniej udało się zarejestrować, dostaną SMS-y i maile z terminem odbioru węgla w tym miesiącu. Kopalnia zapewnia, że zamówienia będą realizowane na bieżąco.
Ceny węgla w kopalni Bogdanka i gigantyczne kolejki
Ostatnio o Lubelskim Węglu Bogdanka zrobiło się głośno, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wszystko przez kilometrowe kolejki po węgiel. W kolejce stali nawet kilka dni - mieszkańcy okolic, osoby prywatne, także zorganizowani dostawcy z innych części Polski. Wszyscy z deklaracjami wpisu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, bo tylko z takim dokumentem wydawany jest węgiel tym, którzy w kolejce wytrwali. A determinacja ludzi jest ogromna, bo sezon grzewczy się zbliża i ceny węgla w Bogdance są dość atrakcyjne. Te rynkowe potrafią być 3 razy wyższe.
Bogdanka prowadzi detaliczną sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych, ale też wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Limit na zakup węgla na rok kalendarzowy dla gospodarstwa domowego wynosi 3 tony. W ofercie kopalni Bogdanka jest węgiel sortymentu orzech, groszek i miał, a ceny brutto (bez akcyzy) węgla za tonę wynoszą:
- orzech (klasa 27 D) - 1600 zł
- groszek (klasa 27 D) - 1297,65 zł
- miał (klasa 22 D) - 1250 zł.
Warto wiedzieć, ze Lubelski Węgiel Bogdanka nie produkuje i nie prowadzi sprzedaży węgla w sortymencie ekogroszek.
Nowe zasady sprzedaży węgla w Bogdance - obowiązuje rejestracja
Z powodu tak dużej ilości chętnych do zakupu węgla w kopalni Bogdanka i tworzącej się kolejki spółka wprowadziła nowe zasady sprzedaży detalicznej dla gospodarstw domowych, który obowiązuje od 29 sierpnia. Sprzedaż prowadzona jest wyłącznie na zasadzie zapisów z planowanym terminem odbioru.
Jak kupić węgiel w Bogdance?
Aby kupić węgiel w kopalni, trzeba się na niego zapisać. W pierwszej kolejności należy pobrać ze strony formularz rejestracyjny i go wypełnić. Następnie stawić się z nim, ale też z innymi dokumentami w kopalni osobiście lub przez pełnomocnika. Dokumenty, które trzeba mieć przy sobie to:
- Dokument tożsamości – w przypadku zapisu osobistego.
- Pełnomocnictwo od osoby fizycznej w przypadku zapisu przez pełnomocnika.
- Pełnomocnictwo od osoby fizycznej w przypadku odbioru węgla przez pełnomocnika.
- Formularz rejestracyjny pobrany ze strony internetowej LW Bogdanka S.A.
- Kopię deklaracji CEEB potwierdzonej przez organ administracji państwowej lub pobrany z systemu z unikalnym numerem identyfikacyjnym ze strony internetowej https://zoneapp.gunb.gov.pl/#/verify
Po odbiór węgla należy się stawić w terminie wyznaczonym na potwierdzonym formularzu rejestracyjnym otrzymanym po dokonaniu zapisu. Spółka podkreśla, ze nie prowadzi zapisów na zakup węgla przez telefon.
Przypominamy, ze od 17 sierpnia można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Osoby używające węgla jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego mogą otrzymać na węgiel 3000 zł.
- Dodatek węglowy 2022 - dla kogo? Wniosek możesz złożyć osobiście lub online! Kiedy wypłata 3000 zł?
- Wniosek o dodatek węglowy 2022 - wzór