Po BUDMIE

2006-01-30 15:17

XV Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2006 dobiegły końca. Zgromadziły one 1226 wystawców z trzydziestu państw i regionów, którzy zaprezentowali ponad 100 nowości rynkowych. Tegoroczne targi przebiegały pod hasłem "Budować nowocześnie i bezpiecznie - Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI". BUDMĘ uroczyście otworzył Piotr Styczeń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa, Pełnomocnik Rządu ds. Programu Budownictwa Mieszkaniowego.

W programie targów znalazły się zarówno projekty nowe - Nauka dla Budownictwa oraz Centrum Budownictwa Sportowego, jak również znane już z poprzednich lat - Forum INVESTFIELD, Dzień Inżyniera Budownictwa, Targowe Spotkania z Architekturą czy BudShow.
W grupie wystawców znalazły się firmy, które zaprezentowały materiały budowlane i izolacyjne, chemię budowlaną, nawierzchnie, posadzki i podłogi, dachy, wyroby metalowe i elementy mocujące, szkło, profile, okna, drzwi oraz okucia, bramy i ogrodzenia, schody i windy.
W ramach targów BUMASZ wystawcy zaprezentowali maszyny i urządzenia budowlane, dźwigi i urządzenia transportowe, maszyny i sprzęt do robót ziemnych i budowy dróg, szalunki i rusztowania, a także narzędzia budowlane.

Zarówno BUDMĘ, jak i BUMASZ można określić mianem targów producentów. Okazuje się, że stanowią oni ok. 70 proc. wystawców.
Wśród zwiedzających największą grupą byli profesjonaliści (85 proc.) - inwestorzy instytucjonalni, zarządcy budynków, architekci, wykonawcy, dystrybutorzy, przedstawiciele instytucji regulacyjnych, środowisk naukowych oraz szkół i uczelni budowlanych.
Targi są dla nich niepowtarzalną okazją do przeglądu najnowszych i najciekawszych nowości rynkowych. Zaprezentowano je na specjalnej ekspozycji "Wyspa Nowości".

BudShow to projekt realizowany z myślą o inwestorach indywidualnych, którzy planują budowę własnego domu. Ideą przedsięwzięcia jest pokaz materiałów i technologii budowlanych "na żywo". Tegoroczną edycję zorganizowano pod hasłem "Dom energooszczędny".

Z myślą o przedstawicielach całego środowiska budowlanego zorganizowano spotkanie "Nauka dla Budownictwa". Wzięli w nim udział przedstawiciele Europejskiej Platformy Technologicznej oraz Polskiej Platformy Technologicznej Budownictwa. Spotkanie było poświęcone wpływowi nauki na wzrost konkurencyjności gospodarki oraz możliwościom, jakie dla budownictwa stwarza 7. Program Ramowy Komisji Europejskiej.

Drogownictwo, partnerstwo publiczno-prywatne oraz inwestycyjne w miastach i gminach - to trzy bloki tematyczne Forum Inwestycyjnego INVESTFIELD 2006.

Nowym projektem BUDMY było Centrum Budownictwa Sportowego. Złożyła się na nie ekspozycja wystawców poświęcona budownictwu sportowemu i rekreacyjnemu, a także seminaria, warsztaty i konsultacje eksperckie na tematy związane z planowaniem, finansowaniem, projektowaniem, budową, modernizacją, wyposażeniem oraz zarządzaniem obiektami sportowymi i rekreacyjnymi. CBS ma być corocznym podsumowaniem cyklu przedsięwzięć odbywających się w ramach ogólnopolskiego "Programu na rzecz rozwoju budownictwa sportowego w Polsce". 

Przy realizacji szerokiego programu wydarzeń targowych partnerami MTP były m.in.: Ministerstwo Transportu i Budownictwa, Ministerstwo Sportu, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Związek Rzemiosła Polskiego, Izba Architektów RP, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Stowarzyszenie Dom Drewniany i Fundacja Promocji Drewna, Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, Polski Klub Infrastruktury Sportowej, redakcja "Kalejdoskopu Budowlanego" oraz firmy Acrux, Ardo-Studio i Proinvest.

Targowa ekspozycja zajęła 40 tys. 292 mkw., a obejrzało ją 50 tys. 158 osób z 45 państw.
W grupie 1226 wystawców 931 pochodziło z Polski, 295 - z zagranicy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany