Polnord będzie budował z Elektrimem Port Praski
W drugiej połowie 2012 roku, ma rozpocząć się zagospodarowanie Portu Praskiego. W ramach projektu prawobrzeżna Warszawa zostanie zaadaptowana na "miasto w mieście". Realizacja ma szansę stać się nową wizytówką stolicy. Wykonanie tej ambitnej inwestycji ma potrwać 10 lat. Inwestor, Elektrim podpisał porozumienie o współpracy ze spółką deweloperską Polnord na zrealizowanie wartego ponad 300 mln złotych przedsięwzięcia.
W październiku 2011, Elektrim wyszedł z odważną inicjatywą zagospodarowania terenów prawobrzeżnej Warszawy. Realizacja zakłada stworzenie nowej, samowystarczalnej przestrzeni, która będzie dysponowała mieszkaniami, przestrzenią biznesową oraz rekreacyjną.
Przeczytaj również: Carpathia Office House - GD&K Group zaoferuje nowe powierzchnie biurowe na warszawskim Powiślu
Inwestor, Elektrim podpisał ramową umowę o współpracy z deweloperem, Polnord. Dokument został zawarty 5 czerwca. Porozumienie ma na celu zrealizowanie pierwszego etapu budowy, obiektów mieszkaniowych z lokalami handlowo-usługowymi. Inwestycja zakłada zagospodarownie 40 tys. m2 powierzchni, ogranicznonej ulicami Okrzei, Sierakowskiego, Zamoyskiegio i Wrzesińską.
Koszt całego przedsięwzięcia to 320 mln złotych. Dla gdyńskiego dewelopera jest to drugi po Miasteczku Wilanów tak duży projekt.
Zagospodarowanie prawobrzeżnej Warszawy
Port Praski to inwestycja szczególna, w ramach, której prawobrzeżna Warszawa będzie "miastem w mieście". Realizacja zakłada zagospodarowanie terenów położonych w bliskim sąsiedztwie Wisły, (tuż doków starego portu rzecznego, pomiędzy Wybrzeżem Szeczeciński, ul. Jagielllońską i Zamoyskiego). W ciągu ostatnich lat pobliskie okolice portu zmieniają się nie do poznania - wybudowano Stadion Narodowy oraz budowana jest stacja metra o tej samej nazwie i jak widać, zmianom nie ma końca...
Port Praski, czyli "miasto w mieście"
Inwestycja, która będzie bez wątpienia jedną z największych zrealizowanych na Pradze w ciągu ostatnich lat. Port Praski będzie "miastem w mieście" - samowystarczalną przestrzenią, wyposażona w obiekty o wszytskich funkcjach. Inwestor prognozuje, że po metamorfozie praska przestrzeń, ma szansę zostać nową wizytówką Warszawy. Prot Praski. m.in. będzie tworzyć centrum biznesowo-handlowe, osiedle mieszkaniowe o 90 tys. m2 pow. użytkowej (Doki i Nowa Praga) oraz zaplecze rekreacyjne, tzw. Media Park oraz kładka pieszo-rowerowa, która połączy Port Praski z drugim brzegiem Wisły. Realizacja tych ambitnych planów ma potrwać od 8 do 10 lat, a pierwsze prace mają ruszyć w połowie 2012 roku. Wstępny projekt zagospodarowania Portu opracowała pracownia APA Wojciwechowski. Przypomnijmy, że jest to druga koncepcja, pierwszą zaproponowało biuro JEMS Architekci.
Port Praski (I etap)
Nazwa: Port Praski
lokalizacja: zbieg ulic: Okrzei, Jagiellońska, Zamoyskiego, Sierakowskiego i Wrzesińska, Warszawa-Praga, woj. mazowieckie
pow.użytkowa [m2]: 40.tys.
stan inwestycji: planowana
realizacja: początek IV kw. 2012
Inwestor: Elektrim
Projekt architektoniczny: biuro projektowe APA Wojciechowski
Generalny wykonawca: Polnord SA.