"Rewitalizacja miast - organizacja i finansowanie" studia podyplomowe na SGH

2012-07-06 17:00
Rewitalizacja miast – organizacja i finansowanie
Autor: Wojciech Jabłoński

Warszawska Szkoła Główna Handlowa (SGH) i Uniwersytet Jagielloński zapraszają na II edycję studiów podyplomowych "Rewitalizacja miast – organizacja i finansowanie". Inicjatywa ma na celu przygotowanie słuchaczy do prowadzenia zintegrowanych działań z zakresu rewitalizacji.

Program studiów podyplomowych obejmuje przede wszystkim zarządzanie, realizację programów i projektów rewitalizacji, ich finansowanie oraz monitorowanie ich rezultatów. Program studiów odpowiada europejskim standardom w zakresie rewitalizacji.

Przeczytaj również: Przestrzeń publiczna: nie wolno oszczędzać na jakości! Rozmowa z architektem krajobrazu

Studia a rewitalizacja miast

Pomysłodawcy programu studiów obrali sobie za cel, wskazanie możliwości ubiegania się o środki na finansowanie działań rewitalizacyjnych po 2014 r. Ponadto, inicjatywa ma na celu przygotowanie kadr samorządowych i organizacji pozarządowych do kolejnej perspektywy finansowej UE. Jednym z elementów studiów jest zastosowanie GIS (z ang. System Informacji Geograficznej) do analizy zjawisk zachodzących w miejscach zdegradowanych, monitorowania zmian wynikających z realizacji projektów rewitalizacji i oceny zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich. Program studiów w dużej mierze oparty jest na wizytach studyjnych i składa się z 16 kompletów materiałów do analizy praktyk rewitalizacyjnych wypracowanych przez pracowników urzędów miast. Program studiów podyplomowych "Rewitalizacja miast – organizacja i finansowanie" to odpowiedź na wyrażaną w czasie wielu konferencji potrzebę kompleksowego źródła wiedzy o rewitalizacji. Projekt realizują w partnerstwie Szkoła Główna Handlowa (SGH) w Warszawie – lider projektu i Uniwersytet Jagielloński.

Więcej o projekcie >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej