Miedź w polskiej architekturze. Piękne obiekty z miedzi
Miedź w polskiej architekturze
Siedziba Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Część elewacji zewnętrznej budynku o powierzchni 3000 m² została pokryta blachą miedzianą stopową TECU® Brass o grubości 0,70 mm, w systemie poziomych paneli zaciągowych TECU® Shingle System o wymiarach: 240 x 30 cm netto. Na uwagę zasługują doskonale wykonane łukowe elementy fasady, które dodatkowo podkreślają elegancję obiektu, a także świadczą o wysokim poziomie wykonawczym w obróbce blachy.
foto: copperconcept.org
Miedź w polskiej architekturze
Centrum Konferencyjne Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Atrakcyjnym elementem architektonicznym w strefie frontowej jest osłona klatki schodowej w kształcie wertykalnej miedzianej fali ”spływającej” do zaprojektowanego zbiornika wodnego.
foto: copperconcept.org
Gmach wydziału Prawa i Administracji, uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznań
Gmach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Część elewacji pokryta jest klasyczną siatką miedzianą o naturalnym kolorze, zaś owalna ściana zewnętrzna sali wykładowej brązową oksydowaną blachą miedzianą o grubości 6,5 mm. Siatkę miedzianą zastosowano także na sufity wewnątrz gmachu.
foto: copperconcept.org
Miedź w polskiej architekturze
Dom XXI wieku to jeden z ostatnich projektów znanego architekta warszawskiego prof. Marka Budzyńskiego, w którym na pokrycia dachowe i elementy fasady wykorzystano miedź.
foto: copperconcept.org
Miedź w polskiej architekturze
Rezydencja, Kazimierz Dolny. Wielopołaciowy dach w kształcie karo, jest pokryciem estetycznym i bardzo sztywnym, co ma dużą zaletę przy dachu, który składa się z 18 połaci i lukarn. Do prefabrykacji elementów pokrycia zastosowano blachę miedzianą o grubości 0,55 mm w postaci taśmy miedzianej o szerokości 68 cm
foto: copperconcept.org
Miedź w polskiej architekturze
Gmach akademii Sztuk Pieknych we Wrocławiu. Budynek Akademii Sztuk Plastycznych został powiększony o poddasze, y sprostać wymaganiom budowlanym oraz zachować wymagane przez projektantów zapotrzebowanie przestrzeni. ygiętą w kształcie beczki konstrukcję stalową pokryto blachą miedzianą, która zachowuje harmonię pomiędzy historyczną fasadą budynku, a dobudowanym poddaszem.
foto: copperconcept.org
Skwer Hoovera (Pawilon Ekspozycyjno-Gastronomiczny) w Warszawie
Skwer Herberta Hoovera (Pawilon Ekspozycyjno-Gastronomiczny) w Warszawie. Podstawową decyzję przestrzenną było usytuowanie na cel skweru, miedzy historycznymi pomnikami podłużnego placu obniżonego w stosunku do Krakowskiego Przedmieścia. Dach pomiędzy murami pawilonu pokrywa miedziana siatka.
foto: copperconcept.org
Miedź w polskiej architekturze
Centrum Konferencyjne Browaru Warka, Warszawa. Pomieszczenia obiektu zostały wykończone granitem i miedzią. Miedź posłużyła do pokrycia większości ścian, a z granitu wykonano posadzkę. We wnętrzu budynku dominuje żółty kolor klasycznej miedzi i szarość granitu. Połączenie tych dwóch naturalnych materiałów nadaje wnętrzu reprezentacyjny i elegancki wygląd.
foto: copperconcept.org
Miedź w polskiej architekturze
Rewitalizacja zabytkowych kamienic we Wrocławiu. Wrocław jest pierwszym polskim miastem, którego władze zdecydowały się na wieloletni plan rewitalizacji starych kamienic. Do wykonania pokrycia uniklanych kopuł i systemów rynnowych zastosowano miedź. Warto zaznaczyć, że pierwotnie ten materiał był na tych elementach architektonicznych.
foto: copperconcept.org
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW)
Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Fasadę gmachu tworzą księgi wysokie na siedem metrów. Pierwsza z nich prezentuje zapis nutowy, druga – matematyczny. Kolejna stronice otwartych ksiąg pokrywają złote myśli w sanskrycie, hebrajskim, arabskim, greckim, staroruskim i staropolskim. Elewacja wykonana jest z brązu i blachy miedzianej sztucznie patynowanej.
foto: copperconcept.org
Miedź w polskiej architekturze
Nowy budynek stacji filtrów u zbiegu ulic Filtrowej i Raszyńskiej w Warszawie. Dach budynku o powierzchni ponad 10 000 m² pokryty został brązową oksydowaną blachą miedzianą. Wszystkie elementy wykończenia są stylizowane na XIX-wieczne.
foto: copperconcept.org
Sąd Najwyższy w Warszawie
Sąd Najwyższy (Gmach Spawiedliwości) w Warszawie. Patynowy, zielony kolor kolumn ma korespondować z naturalną patyną na dachach kościoła i pałaców znajdujących się w pobliżu. Fasada gmachu wtapia się w zieleń zielonych pnączy na stelażach z patynowanej miedzi. Zachowana jest przez to harmonia historycznych budynków, zieleni pobliskiego parku oraz nowoczesnej architektury Gmachu Sprawiedliwości.
foto: copperconcept.org
budynek Wydziału Ochrony Środowiska KUL, Stalowa Wola
Siedziba Wydziału Ochrony Środowiska powstała w kompleksie budynków należących do Fili Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli. Na elewację zewnętrzną obiektu wykorzystano szkło, blachę miedzianą oraz drewno. Część fasady pokryto kasetonami z zielonej miedzi patynowanej, którą zaprojektowała i wykonała firma Krest Metal. Wewnątrz budynku do wyłożenia korytarzy wykorzystano także miedź patynowaną i oksydowaną. Budynek połączony jest szklanym korytarzem z sąsiednim budynkiem, w którym jest aula uczelni. Powierzchnia całkowita pokryć miedzianych: 1 800 m².
foto: copperconcept.org
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...