
Biurowiec Spark
Spark, w którym siedzibę ma Skanska, to pierwszy budynek w naszym regionie Europy w tak zaawansowany sposób zintegrowany z aplikacją mobilną. Dzięki systemowi Connected by Skanska po budynku można poruszać się bez konieczności używania tradycyjnych kart dostępu. Można też m.in. rezerwować sale spotkań, a także sterować temperaturą i oświetleniem. Dzięki integracji aplikacji z parkingiem można zapraszać gości i zarządzać miejscami parkingowymi za pośrednictwem tej samej aplikacji.
Źródło: Skanska

Biurowiec Spark
Spark został wybrany do testowania paneli solarnych opartych o perowskity. Skanska jest pierwszą na świecie firmą, która będzie pokrywała biurowce półprzezroczystymi ogniwami fotowoltaicznymi. Dzięki ich użyciu fasada budynku stanie się źródłem energii elektrycznej wytwarzanej ze słońca, nawet przy rozproszonym świetle.
Źródło: Skanska

Biurowiec Spark
Skanska zaprosiła do współpracy fundacje specjalizujące się w planowaniu przyjaznej przestrzeni miejskiej – Fundacja na Miejscu i Project for Public Spaces. Dzięki temu w ramach budowanego kompleksu powstaje amfiteatr, z którego korzystać będą mogli pracownicy biurowców oraz okoliczni mieszkańcy.
Źródło: Skanska

Biurowiec Spark
W Spark zaplanowano specjalną zewnętrzną windę dla rowerzystów, dzięki której mogą wygodnie korzystać z parkingów rowerowych w podziemiu oraz stacji napraw i szatni z prysznicami.
Źródło: mawi

Biurowiec Spark
Na zewnętrznej ścianie biurowca można już podziwiać mural autorstwa znanego akwarelisty i architekta - Tytusa Brzozowskiego. Mural przedstawia historię okolic narożnika ulic Okopowej oraz Wolskiej pokazując nieistniejące już budynki dawniej nadające charakter tej okolicy.
Źródło: mawi

Biurowiec Spark
Skanska szczyci się tym, że Spark będzie pierwszym projektem biurowym w Polsce, który otrzyma certyfikat WELL. To jeden z najbardziej wymagających systemów, stawiający w centrum zainteresowania zdrowie i samopoczucie człowieka.
Źródło: Skanska

Biurowiec Spark
Pracownicy firmy Skanska mają do dyspozycji przestronne kuchnie, wiele salek i miejsc spotkań oraz stanowisk pozwalających na wybór najlepszej formy pracy każdego dnia.
Źródło: Skanska

Biurowiec Spark
Za koncepcję architektoniczną powierzchni biurowej odpowiada In Design – Zbigniew Kostrzewa oraz Kaim i Bursche Architekci. Unikalnego charakteru wnętrzu biur Skanska nadają artystyczne akcenty, jak np. murale zaprojektowane przez Olkę Osadzińską i designerskie detale przygotowane przez grupę Kolektyf.
Źródło: Skanska

Biurowiec Spark
Każda z sal konferencyjnych jest nazwana od projektu Skanska i nawiązuje barwnym muralem lub elementami wystroju do charakteru inwestycji.
Źródło: Skanska

Biurowiec Spark
Na parterze budynku powstała również nowa strefa klienta, której gospodarzem jest spółka mieszkaniowa Skanska. Dostępny na miejscu stół multimedialny umożliwia wizualizację wszystkich inwestycji mieszkaniowych Skanska, realizowanych w Warszawie.
Źródło: mawi
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...