Galeria Jurajska. Wystawy oraz warsztaty artystyczne w Galerii Jurajskiej
W wyniku współpracy częstochowskiej Galerii Jurajskiej i Miejskiej Galerii Sztuki, w centrum handlowym zaplanowano serię wystaw oraz bezpłatnych warsztatów artystycznych. Premiera odbyła się w niedzielę, 3 marca.
Galeria w Galerii Jurajskiej
Wystawy, pokazy i warsztaty plastyczne przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Galerii Jurajskiej odbywać będą się tematyczne wystawy artystów plastyków oraz różne warsztaty. Każde spotkanie będzie miało inny motyw przewodni oraz swój własny program.
- To projekt, którym chcemy przybliżyć mieszkańcom regionu sztukę i lokalnych artystów, ale także zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do odkrycia nowej pasji, jaką może być malarstwo, rysunek, kaligrafia bądź rzeźba. Zależy nam także na tym, aby zmniejszyć dystans pomiędzy twórcą, a odbiorcą jego dzieła w dość nietypowy otoczeniu, jakim jest centrum handlowe – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.
Bulwary nad Wartą
Częstochowskie bulwary nad Wartą, sąsiadujące z Galerią Jurajską, doczekały się metamorfozy. Już od początku czerwca 2018 mieszkańcy Częstochowy oraz turyści mogą spacerować wzdłuż brzegu rzeki po nowoczesnych bulwarach z miejskim ogrodem. Jest to pierwsze tego typu miejsce w Częstochowie i jedno z nielicznych wzdłuż Warty.
Rewitalizacją terenu zajęła się Galeria Jurajska. Prace trwały od lata 2017. Powstała nowoczesna i ogólnodostępna strefa wypoczynku.
Galeria Jurajska otoczona nowoczesnymi bulwarami
Na terenach należących do galerii powstały m.in. ścieżki i alejki mające łącznie 1,3 tys. m², place zabaw dla małych i starszych dzieci (300 m²) oraz plac główny bulwaru o powierzchni 500 m². W zielonej strefie zasadzone zostały ozdobne trawy, krzewy, a także liściaste drzewa mające rozłożyste korony.
Na placu centralnym bulwaru powstał natomiast tzw. "mokry chodnik" ze strzelającymi w górę strumieniami wody oraz płytka sadzawka zbudowana na planie prostokąta. Wzdłuż rzeki od ronda do boisk do siatkówki plażowej prowadzi brukowana aleja. Z kolei sam bulwar poprzecinany został utwardzonymi ścieżkami żwirowymi z kilkunastoma ławkami
Spacer po warszawskich bulwarach wiślanych>>
Polecany artykuł: