Hotel Arche Nałęczów – Sanatorium Milicyjne już prawie gotowy. W ruinie z PRL-u zamieszkał luksus

2024-05-31 13:45

Czterogwiazdkowy Hotel Arche Nałęczów – Sanatorium Milicyjne otwiera się już tego lata. W opustoszałym obiekcie z czasów PRL-u powstało 308 pokoi w wysokim standardzie, a goście będą mieć do dyspozycji m.in. wysokiej klasy restaurację, baseny, sauny oraz grotę solną. Będzie to największy taki obiekt na Lubelszczyźnie.

Z czego budować dom? Szkoła Budowania

Spis treści

  1. Budowa hotelu Arche Nałęczów – Sanatorium Milicyjne dobiega końca
  2. Arche Nałęczów – kiedy otwarcie hotelu i centrum konferencyjnego?
  3. Jakie atrakcje w hotelu Arche Nałęczów – Sanatorium Milicyjne?
  4. Arche Nałęczów – wizualizacja

Budowa hotelu Arche Nałęczów – Sanatorium Milicyjne dobiega końca

Jeszcze kilka lat temu dawnemu PRL-owskiemu sanatorium milicyjnemu w Nałęczowie (woj. lubelskie) groziła rozbiórka. Budynek z 1982 r., którego budowy nigdy nie dokończono, od dawna stał pusty, a żaden z pomysłów na jego wykorzystanie przez lata nie wypalił. W 2020 r. obiekt został zakupiony przez Grupę Arche, specjalizującą się w przywracaniu zapomnianych budowli do życia. Na ogół są one przekształcane w hotele – przykładem choćby dawna Cukrownia Żnin.

Teraz przebudowa sanatorium milicyjnego na czterogwiazdkowy hotel z centrum konferencyjnym dobiega już końca. Większość robót budowlanych została już zrealizowana, trwa porządkowanie terenu i wyposażanie obiektu przed planowanym lipcowym otwarciem. 6-piętrowy hotel zaoferuje gościom 308 pokoi oraz apartamentów różniących się standardem i metrażem (od 18 do 49 m²). Obiekt na 650 osób zachował PRL-owską bryłę, ale został unowocześniony, a przy projektowaniu wystroju zadbano o kreatywne połączenie historii ze współczesnością.

– Każdy z naszych pokoi został starannie zaprojektowany, abyście mogli przenieść się w czasie i choć na chwilę poczuć atmosferę minionych lat. W naszym hotelu łączymy nowoczesność ze stylem lat 80., tworząc wyjątkową mieszankę, która zachwyca zmysły i kusi wyobraźnię – zapowiada na Facebooku spółka Arche. – To, co czyni nasze pomieszczenia niepowtarzalnymi, to malowidła na ścianach, które są dziełem talentu młodych artystów z Liceum Plastycznego w Nałęczowie.

Arche Nałęczów – kiedy otwarcie hotelu i centrum konferencyjnego?

Dwuletnie prace przy największym hotelu na Lubelszczyźnie dobiegają końca. Otwarcie hotelu Arche Nałęczów – Sanatorium Milicyjne nastąpi w lipcu 2024 r. Warto przypomnieć, że obiekt będzie pełnił nie tylko funkcje noclegowe, ma być bowiem także miejscem organizowania konferencji na nawet 500 osób.

– W centrum konferencyjnym Arche Nałęczów znajduje się nowoczesna przestrzeń o łącznej powierzchni 1000 m². 4 elastyczne pod względem aranżacji sale konferencyjne, wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, mogą pomieścić do 500 uczestników, w zależności od preferowanego układu przestrzennego – podaje strona inwestycji.

Jakie atrakcje w hotelu Arche Nałęczów – Sanatorium Milicyjne?

Poza samymi pokojami hotelowymi Arche Nałęczów – Sanatorium Milicyjne zaoferuje gościom także wiele atrakcji i udogodnień. W obiekcie znajdą się m.in.:

  • Restauracja Retro serwująca dania inspirowane lokalną kuchnią,
  • Sky Bar – bar na wysokim tarasie ze sceną muzyczną, serwujący m.in. nawiązujące do PRL-u napoje takie jak oranżada,
  • kręgielnia,
  • strefa Wellness&SPA z grotą solną, saunami, jacuzzi i wewnętrznym basenem,
  • strefa rehabilitacji (m.in. masaż, kinesiotaping, fizykoterapia, kinezyterapia).
Wizualizacja hotelu Arche Nałęczów – Sanatorium Milicyjne
Autor: Arche Wizualizacja hotelu Arche Nałęczów – Sanatorium Milicyjne

– Nasi doświadczeni terapeuci oferują kompleksowe metody rehabilitacyjne, uwzględniające unikalne potrzeby każdego pacjenta. Wspieramy proces zdrowienia, pomagając w pokonaniu bólu, poprawie zakresu ruchu i przywróceniu utraconych umiejętności – podaje strona inwestycji.

Arche Nałęczów – wizualizacja

Poniżej prezentujemy wizualizacje hotelu Arche Nałęczów – Sanatorium Milicyjne zarówno od zewnątrz, jak i w środku. Budynek zachował pierwotną bryłę, jednak wewnątrz prezentuje się nowocześnie i komfortowo.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej