Luksus z dziełem Warhola w sercu Warszawy. Apartamenty Gutenberga będą częścią inwestycji Towarowa 22
Autor: Archicom Collection
Wizualizacja Apartamentów Gutenberga na Woli w Warszawie
Archicom Collection rozszerza swoją ofertę premium o Apartamenty Gutenberga, stanowiące część wielofunkcyjnego projektu Towarowa 22 w Warszawie. Inwestycja wyróżnia się wysokim standardem wykończenia, a lobby zdobi oryginalne dzieło Andy’ego Warhola. Sprzedaż rusza 15 kwietnia 2025 roku.
Spis treści
- Apartamenty Gutenberga. Luksus w prestiżowej lokalizacji na Woli
- Sztuka i historia na co dzień. Będzie dzieło Warhola
- Szlachetne materiały i subtelny luksus
- Towarowa 22: Nowe serce Warszawy
Apartamenty Gutenberga. Luksus w prestiżowej lokalizacji na Woli
Archicom Collection to linia inwestycji premium, znana z dbałości o detale i wyjątkowych lokalizacji. Po sukcesie projektów Flare i Apartamenty M7, dołącza do niej Apartamenty Gutenberga, zaprojektowane przez JEMS Architekci jako część inwestycji Towarowa 22.
Inwestycja zaoferuje 160 apartamentów o powierzchni od 40 do 350 m². Lokalizacja w dynamicznie rozwijającej się części Warszawy, w pobliżu Fabryki Norblina i Browarów Warszawskich, to kolejny atut.
Sztuka i historia na co dzień. Będzie dzieło Warhola
Podobnie jak w innych projektach Archicom Collection, mieszkańcy Apartamentów Gutenberga będą mogli obcować ze sztuką na co dzień. W częściach wspólnych znajdzie się kolekcja nawiązująca do liternictwa i historii miejsca, a centralnym punktem będzie oryginalna praca Andy’ego Warhola – „The Alphabet Soup”.
Apartamenty Gutenberga powstają na terenie dawnych Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego”. Projektanci czerpali inspirację z historii tego miejsca, nawiązując do modernistycznej architektury Warszawy i przemysłowego charakteru dawnych hal fabrycznych.

– W Apartamentach Gutenberga detale będą wprost nawiązywać do dziedzictwa związanego z drukiem i słowem pisanym. Bryła, podziały i rytm pobliskiej modernistycznej architektury Warszawy były dla nas wzorem, inspiracją i punktem wyjścia naszej wizji. Prosta forma, funkcjonalność, harmonia – to założenia, po które sięgnęliśmy w naszym projekcie. Szkieletowa fasada przywołuje na myśl design dawnych hal fabrycznych zakładów poligraficznych. Charakterystyczną, od razu rzucającą się w oczy cechą budynków będą również wysokie okna, w częściach wspólnych obejmujące dwie kondygnacje. Te wielkie „latarnie” wprowadzają do wnętrza energię i dynamikę widocznego przez nie wielkiego miasta, stanowiąc zarazem dla niego granicę, za którą rozciąga się to, co prywatne. To również ukłon w stronę obficie przeszklonych obiektów dawnej drukarni – mówi Maciej Rydz, architekt w JEMS Architekci.

Szlachetne materiały i subtelny luksus
W projekcie dominują drewno, kamień i miedź, nawiązujące do tradycji drukarstwa. Apartamenty Gutenberga oferują wysoki standard wykończenia, subtelny luksus i elegancję.
Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji salę konferencyjną, lounge, mediatekę, bibliotekę-salon literacki, salę kinową, basen, strefę fitness i spa. Inwestycja zapewni harmonię z naturą dzięki zielonemu dziedzińcowi i dostępowi do 2-hektarowego parku.
- Sprawdź także: Wieżowiec Studio A w Warszawie – koniec budowy w 2025
Towarowa 22: Nowe serce Warszawy
Apartamenty Gutenberga są częścią wielofunkcyjnego projektu Towarowa 22, który łączy obiekty mieszkaniowe, biurowe, handlowe i kulturalne. To miejsce, gdzie nowoczesność ma łączyć się z szacunkiem do tradycji.
- Przejdź do galerii: The Form w Warszawie
Autor: Szymon Starnawski/Grupa Murator
The Form w Warszawie
