Nowy biurowiec EQlibrium w Warszawie. Generalnym wykonawcą jest Budimex
Na warszawskiej Woli powstanie nowy biurowiec EQlibrium. Inwestorem jest Grupa Waryński, a realizację przeprowadzi Budimex. Wartość podpisanej umowy to 56,5 mln złotych netto. 20 października 2015 uroczyscie został wmurowany kamień węgielny pod nową inwestycję.
Umowa podpisana została 10 września, a jej realizacja rozpoczęła się 16 września 2015.
Nowoczesny budynek w standardzie technicznym klasy A, ma się znajdować u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona na warszawskiej Woli. Zaprojektowany został przez pracownię architektoniczą S.A.M.I. Architekci.
Biurowiec będzie połączeniem dwóch brył o wysokości 6 i 11 pięter. Metraż 10,5 tys. m² obejmuje powierzchnię biurową i usługową. W podziemiach mają się znaleźć dwie kondygnacje ze 113 miejscami parkingowymi. Ukończenie inwestycji zostało ustalone na koniec 2016 roku.
– Połączenie doświadczenia, wiedzy naszych inżynierów i pracowników z unikalnym projektem architektonicznym EQlibrium sprawia, że jesteśmy przekonani, iż w perspektywie kilkunastu miesięcy zrealizujemy jeden z najbardziej interesujących obiektów biurowych w tej części Warszawy. Zastosowane przez nas rozwiązania technologiczne i najwyższa jakość prowadzonych prac przyczynią się do sukcesu projektu i zadowolenia przyszłych najemców – podkreśla Radosław Górski, dyrektor Budownictwa Ogólnego Budimex SA.
Biurowiec EQlibrium będzie legitymował się certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good oraz realizacją nowoczesnych technologii, takich jak: elewacja o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej, system BMS oraz energooszczędne oświetlenie.
Nazwa inwestycji: biurowiec EQlibrium
Lokalizacja inwestycji: zbieg ulic Jana Kazimierza i Ordona, Warszawa
Projekt: S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z. o. o.
Inwestor: Grupa Waryński
Generalny wykonawca: Budimex
Początek realizacji: 16 września 2015
Planowany termin zakończenia prac: styczeń 2017
Powierzchnia zabudowy: 10 500 m²
Liczba kondygnacji: 13
Liczba miejsc parkingowych: 113
Szacowany koszt inwestycji: 56,5 mln zł netto