Nowy Targ. Biurowiec we Wrocławiu połączy historię z nowoczesnością
Wrocław uważany jest nie tylko za najcieplejsze miasto w Polsce, często zdobywa też miano miasta najpiękniejszego i najbardziej atrakcyjnego dla biznesu, również w nieruchomości komercyjne. W pobliżu placu Nowy Targ powstanie drugi Nowy Targ – biurowiec, który swoją koncepcją będzie przekonywał, że można łączyć tradycję i współczesne trendy w architekturze. Nowy Targ to już szósta inwestycja dewelopera Skanska Property Poland we Wrocławiu, której generalnym wykonawcą jest Skanska.
Biurowiec Nowy Targ będzie miał siedem kondygnacji nadziemnych i około 22 tys. m2 powierzchni biurowej (to możliwość urządzenia stanowisk pracy dla nawet 2,5 tys. osób). Na dwóch kondygnacjach podziemnych będzie parking na prawie 200 miejsc. Inwestor będzie występował o przyznanie obiektowi certyfikatu LEED Platinum oraz certyfikatu dostępności: „Obiekt bez Barier”.
– Nasz projekt będzie komfortowym miejscem do pracy, bardzo dobrze wpisującym się w potencjał i możliwości płynące z lokalizacji w samym centrum miasta. Tworząc tę nowoczesną inwestycję biurową chcemy wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenie z Wrocławia i innych miast, gdzie zawsze szukamy możliwości dialogu z przestrzenią wokół budynku biurowego. W tym przypadku będzie to wyjątkowa przestrzeń, gdzie połączą się dwa światy: ten historyczny z współczesnym. Kiedyś mieszkańcy spotykali się tutaj na targowisku, dzisiaj będzie to miejsce, w którym zadomowi się biznes, po godzinach zapraszając do wspólnego spędzania czasu – opisuje inwestycję Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland. Warto dodać, że firma będzie również budować Nowy Rynek w Poznaniu.
Wizualizacja pokazuje, w jaki sposób Skanska łączy owe dwa światy. Natomiast projekt i funkcjonalność budynku – autorem projektu jest Maćków Pracownia Projektowa – zostały tak pomyślane, by zapraszać do środka nie tylko pracowników, ale także mieszkańców i przechodniów. Na parterze zaplanowane są bowiem kawiarnie i lokale usługowe otwarte na ulicę Świętej Katarzyny oraz plac Nowy Targ.
– Chcieliśmy, aby budynek wyróżniał się wielkomiejską architekturą o dobrej, dostosowanej do otoczenia skali, co jest niezwykle istotne w tak wymagającej lokalizacji. Staraliśmy się stworzyć model biurowca, który „daje coś miastu” – opowiada Zbigniew Maćków, główny projektant inwestycji, Maćków Pracownia Projektowa.
Inwestycja ma zostać przekazana do użytku na przełomie II i III kwartału 2019 roku.