Park Naukowo-Technologiczny w Puławach już działa
W Puławach został otwarty Park Naukowo-Technologiczny (PPNT). W wydarzeniu uczestniczyła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Nowo otwarta inwestycja jest największą jaka dotychczas została wybudowana w mieście. Obiekt, z którego korzystać będą głównie inwestorzy z regionu, tworzą trzy budynki o łączej powierzchni ponad 12 tys. m2.
W Puławach w woj.lubelskim, 25 maja, podczas Dni Inwestycji Miejskich, został uroczyście otwarty Park Naukowo-Technologiczny (PPNT). W wydarzeniu uczestniczyła minister rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska.
Przeczytaj również: Park Naukowo-Technologiczny w Sosnowcu otwarty
Puławski Park Naukowo-Technologiczny
Park Naukowo-Technologiczny (PPNT) w Puławach to największy projekt, jaki dotychczas został zrealizowany w mieście. Na łącznej powierzchni 8,5 tys. m2 zostały stworzone obszary dla inwestorów. W ramach realizacji zostały wybudowane również inwestycje drogowe (przebudowa istniejących dróg i wybudowanie nowych, które umożliwiają dostęp do transportu kolejowego).
PPNT dla inwestorów
Park Naukowo-Technologiczny tworzą trzy kompleksowo wyposażone budynki, Centrum Przedsiębiorczości, Inkubator Przedsiębiorczości oraz Centrum Technologiczne. Łączna powierzchnia obiektów to 12 132 tys. m2. Główna działalność parku to inkubowanie firm, które rozpoczynają działalność, wynajem powierzchni biurowej dla inwestorów oraz zarządzanie terenami inwestycyjnymi przeznaczonymi dla firm technologicznych. Ponadto, dzięki inwestycji zostaną stworzone warunki dla pozyskiwania nowych podmiotów gospodarczych dla gminy i regionu, a w szczególności dla małych i średnich firm (mśp), które działają w różnych innowacyjnych branżach. PPNT będzie miejscem współpracy pomiędzy instytucjami naukowo-badawczymi, uczelniami wyższymi, czy przedsiębiorstwami produkcyjnymi i prowadzącymi badania z zakresu nowych technologii.
Autor: Biuro architektoniczne DEDECO
Projekt architektoniczny Parku zaprojektowało biuro DEDECO
PPNT w otoczeniu zieleni
Puławski Park Naukowo-Technologiczny wpisuje się w krajobraz regionu. Koncepcja architektoniczna obiektu opracowana przez biuro DEDECO, to kompozycja zieleni o układzie pasowym, która nawiązuje do elewacji głównego budynku. Zieleń przed frontem budynków to żywopłoty i trawy ozdobne, które stopniowo przechodzą w kierunku znajdującego się w centrum placu wejścia głównego do obiektów. Takie rozwiązanie ma na celu nakierowanie ruchu z parkingu w kierunku wejścia do budynku. Pomiędzy budynkami znajduje się część reprezyntacyjno-rekreacyjna, gdzie zieleń biegnie wzdłuż elewacji. Pasy uformowane są z różnych gatunków bylin i krzewów, które biegną wzdłuż kamiennych ścieżek. Dziedzińce Parku mają drewniane pomosty oraz wypoczynkową przestrzeń wyposażoną w przenośne fotele i stoły ze stali. Dodatkowo, w tej części kompleksu znajdują się zbiorniki wodne wyposażone w ekologiczny system oczyszczania wody. Inwestycja pochłonęła 78 mln złotych, z czego 69 mln to unijne dotacje z Programu Rozwoju Polski Wschodniej.
Park Technologiczny w Puławach
Nazwa: Park Naukowo-Technologiczny w Puławach
Lokalizacja: ul. Mościckiego, Puławy, woj. lubelskie
pow. użytkowa [m2]: 12 132
stan inwestycji: zrealizowana
realizacja: 2007-2012
Inwestor: Gmina Miasto Puławy
Projekt architektoniczny: biuro architektoniczne DEDECO.