Central Point Warszawa oddany do użytku. Film
Central Point to projekt realizowany przez Immobel Poland. Wykonawca właśnie ogłosił, że budowa wieżowca została zakończona. Projekt architektoniczny budynku powstał w biurze projektowym Kazimierski i Ryba. Generalnym wykonawcą całej inwestycji była firma Strabag. Zobacz film
Spis treści
Jaki jest Central Point?
Biurowiec Central Point ma 21 kondygnacji wraz z antresolą i 86 m wysokości. Jego łączna powierzchnia wynosi prawie 20 tys. m², z czego ok. 18 tys. m² to powierzchnie biurowe, a 1,2 tys. m² handlowo-usługowe. Na jednym piętrze jest ok. 900 m² powierzchni do wynajęcia. Do dyspozycji najemców jest 80 miejsc parkingowych, punkty ładowania samochodów elektrycznych, parking dla rowerów, szatnie i prysznice. Parking został nadwieszony nad tunelem I linii metra. Prace były prowadzone we współpracy z Metrem Warszawskim. Biurowiec został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.
Przypomnijmy, że roboty budowlane na placu budowy Central Point ruszyły w kwietniu 2019 roku.
Polecany artykuł:
Gdzie powstał Central Point?
Central Point powstał w wyjątkowo dobrej lokalizacji, bo na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Spotykają się tu się dwie linie metra. To zdecydowanie ułatwi najemcom transport w różne części Warszawy. W sąsiedztwie biurowca, znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Blisko jest też do Dworca Centralnego i centrum handlowego Złote Tarasy.
Central Point to jedyny budynek w Polsce, który znajduje się tuż nad skrzyżowaniem 2 linii metra obsługujących podróżujących z kierunków północ-południe i wschód-zachód w Warszawie. Butikowy charakter i znakomita lokalizacja zapewnią najemcom wyjątkową widoczność w samym sercu Warszawy - mówi Richard Aboo, Chief Commercial Officer Immobel.
Projekt Central Point
Projekt wieży Central Point powstał w biurze projektowym Kazimierski i Ryba oraz paryskim biurze firmy Arquitectonica. Paryscy architekci przeprojektowali całą, planowaną pierwotnie fasadę budynku. Stworzyli minimalistyczny projekt elewacji z przewagą szkła, który nawiązuje do okolicznych biurowców, w tym do położonego po przekątnej tzw. Nowego Sezamu. Ponadto w pełni przeszklona fasada zagwarantuje stały dostęp światła dziennego. W finalnym projekcie deweloper zdecydował się także na dwa tarasy na piętrze 4 oraz 7. Najwyższe piętro zostało wyposażone w antresolę. Komunikacja wewnątrz budynku odbywać się będzie za pomocą 6 szybkobieżnych wind.
Polecany artykuł:
- Nazwa inwestycji: Central Point
- Lokalizacja: skrzyżowanie ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, Warszawa
- Funkcja: biurowo-handlowa
- Inwestor: Immobel Poland
- Generalny wykonawca: Strabag
- Projektant: biuro projektów Kazimierski i Ryba oraz paryskie biuro firmy Arquitectonica
- Liczba kondygnacji: 21
- Liczba miejsc postojowych: 80
- Powierzchnia biurowa: 18 000 m²
- Powierzchnia handlowa: 1200 m²
- Rozpoczęcie budowy: kwiecień 2019
- Zakończenie budowy: III kwartał 2021