The Form, Warszawa. Ciekawy biurowiec na Woli z trzema tarasami coraz bliższy ukończenia. Jak idzie budowa?

2024-09-18 11:35

The Form w Warszawie to kolejny ciekawy budynek, jaki powstaje w nowym zagłębiu biurowym na Woli. Nieopodal ronda Daszyńskiego, tuż obok inwestycji Towarowa 22 w szybkim tempie rośnie przeszklony budynek o nietypowej bryle. Co zaoferuje najemcom i kiedy koniec budowy The Form?

Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

Spis treści

  1. The Form, Warszawa. Na Woli wyrasta nowy niebanalny biurowiec
  2. The Form – biurowiec na Woli z trzema tarasami i widokiem na park
  3. Metro, parking na 254 miejsca i 230 stojaków na rowery

The Form, Warszawa. Na Woli wyrasta nowy niebanalny biurowiec

Jeszcze kilka lat temu pomiędzy ulicami Miedzianą a Towarową rozciągał się kompleks budynków handlowo-usługowych oraz obiekty dawnych Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego”. Teraz okolica szybko się zmienia – powstaje tu inwestycja mixed-use Towarowa 22, a na skrzyżowaniu ul. Miedzianej i Pańskiej pnie się w górę biurowiec The Form. Inwestycja firmy Lincoln Property Company Poland realizowana jest przez PORR S.A. według projektu pracowni Epstein. Stworzyła ona ostateczną wersję projektu, którego pierwsza wersja przygotowana została przez Kuryłowicz & Associates oraz Vietzke & Borstelmann Achitekten. Budowa The Form ma się zakończyć w IV kwartale 2024 r.

– W budynku będą zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, które zapewnią użytkownikom unikalny komfort. Obiekt w całości powstanie w duchu zrównoważonego rozwoju – zapowiada Tomasz Czuba, Executive Director, Head of Office Leasing and Tenant Representation w firmie JLL, odpowiedzialnej za komercjalizację budynku.

The Form przykuwa wzrok przede wszystkim nietypową bryłą, wyróżniającą się na tle klasycznych prostopadłościennych biurowców. Budynek zaoferuje 9 kondygnacji nadziemnych oraz ponad 30,8 tys. m² powierzchni, w tym ok. 28 tys. m² powierzchni biurowej na wynajem. Kolejne 2,5 tys. m² zajmie przestrzeń handlowo-usługowa, zlokalizowana na parterze i dostępna dla każdego z poziomu ulicy. Budynek będzie doskonale skomunikowany dzięki bliskości 2. linii metra M2, tramwajów oraz autobusów.

Biurowiec The FORM w Warszawie – realizacja Lincoln Property Company Poland
Autor: Urban Jungle dla Lincoln Property Company Poland

– W projekcie zostały wdrożone zasady biofilii: duże tarasy, patio, otwierane okna oraz najnowsza technologia skupiona na wygodzie i komforcie użytkowników – podaje strona inwestycji.

The Form – biurowiec na Woli z trzema tarasami i widokiem na park

Ciekawym aspektem biurowca The Form są trzy tarasy dla najemców, które mogą służyć zarówno do organizowania spotkań biznesowych, jak i jako przestrzeń do wypoczynku. Tarasy o łącznej powierzchni ok. 1,1 tys. m2 zlokalizowane będą na piętrach:

  • piątym,
  • szóstym,
  • ósmym.

Tarasy zaoferują widok na nowy park, który znajdzie się przy ul. Miedzianej w ramach powstającej po sąsiedzku inwestycji Towarowa 22. Dodatkowo w The Form zaprojektowano mające blisko 700 m2 zielone patio, z którego będą mogli korzystać wszyscy najemcy.

Budynek będzie także „zielony” w innych aspektach. Zaprojektowany w duchu zrównoważonego rozwoju biurowiec będzie wyposażony m.in. w panele fotowoltaiczne, a także zbiornik na wodę opadową, która posłuży później do podlewania zieleni. Budynek będzie także energooszczędny, a 100% energii elektrycznej służącej do eksploatacji ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. Zadbano także o systemy oczyszczania i nawilżania powietrza, a także rozwiązania służące redukcji zużycia wody w budynku o 50%.

Metro, parking na 254 miejsca i 230 stojaków na rowery

Tym, którzy wybiorą dojazd do pracy samochodem, The Form zaoferuje dwukondygnacyjny garaż podziemny na 254 pojazdy (wjazd od ul. Pańskiej). 30% miejsc zapewni możliwość ładowania samochodu elektrycznego. Wielu osobom dużo wygodniej będzie jednak dotrzeć do pracy metrem – od stacji M2 Rondo Daszyńskiego jest stąd 5 minut spacerem. W przyszłości w tej samej okolicy ma także powstać stacja 4. linii metra w Warszawie.

Dodatkowo przewidziano 230 stojaków na rowery. Nie zabraknie także infrastruktury dla rowerzystów – osobnej windy otwieranej kartą, szatni z szafkami i prysznicami oraz stacją napraw. Będzie też gdzie naładować rowery i hulajnogi elektryczne.

Listen to "Murowane starcie" on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej