The Warsaw HUB z pozwoleniem na użytkowanie. Otwarty pasaż handlowy i łącznik ze stają metra
The Warsaw HUB to kompleks biurowców, który powstał na warszawskiej Woli. Budynek okrzyknięty został jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie w Polsce. Powstaną w nim nie tylko nowoczesne powierzchnie biurowe, ale też kompleks hotelowy. Już początku sierpnia można odwiedzić pasaż handlowy na parterze i przejść z niego podziemnym przejściem do stacji metra.
Autor: Ghelamco
The Warsaw HUB - hol biurowy
The Warsaw HUB powstaje w Warszawie u zbiegu ulic Towarowej i Prostej
Kompleks tworzą trzy wysokościowce: dwa 130-metrowe biurowce oraz 86-metrowy hotel. Zostały one połączone wspólną pięciokondygnacyjną podstawą, w której znajdą się powierzchnie handlowo-usługowe, konferencyjne i coworkingowe. Ponadto powstał podziemny tunel, który połączy kompleks ze stacją metra Rondo Daszyńskiego. Przyszli najemcy i klienci kompleksu będą mogli nim przejść wprost do handlowo-usługowego pasażu wewnątrz budynku.
Przypomnijmy, że w 2018 roku The Warsaw HUB otrzymał nagrodę w konkursie International Property Awards w kategorii „Best Commercial High-rise Development Europe”. Według międzynarodowego jury warszawska inwestycja Ghelamco Poland to najlepszy w Europie komercyjny budynek wysokościowy.
Polecany artykuł:
Pożar The Warsaw HUB
Przypomnijmy, że z piątku na sobotę (z 6/7 czerwca) w budynku C na budowie kompleksu Warsaw HUB wybuchł pożar. Strażacy przez całą noc walczyli z ogniem w centrum Warszawy. Roboty budowlane zostały wstrzymane na weekend. W poniedziałek (10 czerwca) pracownicy wrócili na teren budowy, prace budowlane zostały wznowione. Kontrola przeprowadzona przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego potwierdziła w protokole, że „konstrukcja budynku nie uległa uszkodzeniu”, gdyż pożar objął jedynie zewnętrzną osłonę przeciwwiatrową zamontowaną na budynku C. Wszystko wskazuje na to, że na najwyższych piętrach spaliła się otulina z drewnianych płyt, która służyła ochranianiu pracowników przed wiatrem.
Kompleks hotelowy w The Warsaw HUB
W budynku A w inwestycji The Warsaw HUB będą dwa hotele, sieci Holiday Inn Express oraz Crowne Plaza. W sumie zajmą 21 tys. m² powierzchni budynku, na której powstanie 430 pokoi. Crowne Plaza swoim gościom zaoferuje 212 pokoi i apartamentów, z kolei Holiday Inn Express będzie ich mieć 218. Projekty wnętrz części hotelowej powstały w renomowanej pracowni Tremend.
W hotelowej wieży powstaną również ogólnodostępne powierzchnie usługowe. Na przeszklonym parterze, obok holu recepcyjnego, znajdzie się kawiarnia ze strefą pracy i wypoczynku, a na 22. kondygnacji efektowny sky bar z tarasem, skąd roztaczać się będzie widok na centrum Warszawy. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną restauracje hotelowe ze stolikami dla około 270 gości.
Prace budowlane i wykończeniowe w wieży hotelowej potrwają do końca 2019 roku. Ich otwarcie planowane jest w I kwartale 2020 roku.
W galerii wizualizacje m.in. hotelowego centrum konferencyjnego, restauracji, sky baru i pokoi.
Autor: Ghelamco
The Warsaw HUB - wizualizacja wnętrz hotelowych
The Warsaw HUB - centrum konferencyjne
W podium kompleksu The Warsaw HUB, pomiędzy wieżą A i B, powstanie przestronne (2 tys. m² powierzchni) centrum konferencyjne należące do hotelu - Crowne Plaza. Jego wystrój nawiązywać będzie do postindustrialnego dziedzictwa Woli i jej współczesnego, dynamicznie zmieniającego się wielkomiejskiego charakteru. W budynku znajdą się także bary oraz fitness club.
The Warsaw HUB - pierwszy taki projekt w Europie
W lutym 2019 roku Ghelamco Poland wykorzystał inwestycję The Warsaw HUB do promocji sztuki, inaugurując pierwszą w Europie Podniebną Galerię Sztuki. Dookoła konstrukcji budynku A, na wysokości 65 m nad ziemią, zawisły wielkoformatowe plansze. Zaprezentowano na nich abstrakcyjne dzieła stworzone przez artystę Łukasza Stokowskiego. Symbolizują ciągle rozrastającą się, wibrującą tkankę miasta. Ta ogromna instalacja, o powierzchni 1800 m², będzie się piąć w górę, wraz z rosnącą konstrukcją wieżowca. Docelowo dzieła zawisną na wysokości 130 m.
The Warsaw HUB - kompleks zaawansowany technologicznie
Inwestor zapowiada, że kompleks The Warsaw HUB będzie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie warszawskich wieżowców. Dostęp do budynku będzie możliwy dzięki smartfonom. Kompleks ma być zasilany z trzech niezależnych źródeł energii, ale najemcy będą mogli zainstalować w nim również swoje własne generatory. Wieżowce wznoszone są metodą podstropową, która należy do najbardziej skomplikowanych technicznie, ale zarazem najbezpieczniejszych. Wpływ na decyzję o wyborze metody miał przede wszystkim fakt, że budowa trwa wzdłuż jednej z najbardziej ruchliwych arterii Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie II linii metra.
Na kondygnacjach podziemnych The Warsaw HUB powstanie nowoczesny parking samochodowy z systemem rozpoznawania pojazdów, myjnią i stacją do ładowania aut elektrycznych. Mają się tu znaleźć również stojaki rowerowe oraz prysznice i szafki.
W otoczeniu The Warsaw HUB powstanie wartościowa tkanka miejska
Charakter inwestycji opiera się na idei huba, czyli wielkiego węzła – zarówno funkcjonalnego, jak i komunikacyjnego. W jej bezpośrednim sąsiedztwie krzyżują się ze sobą różne środki liczne szlaki komunikacyjne, a do wieżowca można dojechać różnymi środkami transportu: metrem, tramwajem, autobusem, koleją, autem lub rowerem. Budynki kompleksu mają stworzyć wielkomiejską pierzeję wzdłuż ulicy Towarowej. Wzdłuż kompleksu powstanie przestrzeń publiczna. Będą to miejskie pasaże, w obrębie których znajdą się kawiarnie, restauracje i punkty usługowe.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Ghelamco Poland. Projekt The Warsaw HUB powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Andrzeja M. Chołdzyńskiego.
Kiedy koniec budowy The Warsaw HUB?
Planowany termin zakończenia inwestycji to I kwartał 2020 roku.
Nazwa inwestycji: The Warsaw HUB
Lokalizacja: Warszawa, zbieg ulic Towarowej i Prostej
Funkcja: biurowo-usługowo-hotelowa
Inwestor: Ghelamco Invest Sp. z o. o.
Generalny wykonawca: Ghelamco Poland
Projektant: AMC - Andrzej M. Chołdzyński
Całkowita powierzchnia: 113 tys. m²
Komercjalizacja: JLL
Rozpoczęcie budowy: 2016
Zakończenie budowy: I kwartał 2020