Lofty de Girarda. System dociepleń od wewnątrz firmy Ecovario
Lofty de Girarda powstają w ramach rewitalizacji zabytkowej przędzalni lnu w Żyrardowie, położonej w zabytkowej, XIX-wiecznej części miasta. Rewitalizacja obejmuje przebudowę Nowej Przędzalni na lofty i galerię handlowo-usługową. W trakcie realizacji starano się zachować wszelkie atuty przemysłowej architektury, odtworzyć detale, odrestaurować elewację. Z uwagi na charakter inwestycji w Loftach de Girarda został zastosowany system dociepleń od wewnątrz renovario firmy Ecovario.
Autor: www.ecovario.pl
Lofty de Girarda w Żyrardowie. W budynku dostępnych będzie 178 loftów
W budynku Loftów de Girarda będzie 178 loftów o powierzchni od 35 do 100 mkw. i 30 penthousów z tarasami w dwóch nadbudowanych kondygnacjach. Mieszkania w starym, pofabrycznym budynku będą wysokie, jasne i przestronne. Przemysłowa architektura - ściany z betonu lub surowej cegły - w połączeniu z solidną konstrukcją pozwala na swobodę wykorzystania przestrzeni i tworzenie oryginalnych aranżacji wnętrz. W mieszkaniach są antresole, które można zagospodarować tak, aby znacząco powiększyć powierzchnię użytkową. Lofty w Żyrardowie można dowolnie łączyć, budując przestrzenie odpowiadające potrzebom przyszłych mieszkańców. Elewacja budynku została odnowiona pod nadzorem konserwatora zabytków ma reprezentacyjny wygląd - jest ceglano-żelbetowa. W budynku loftów będą trzy niezależne klatki schodowe, lobby, recepcja, przejście z części mieszkalnej do budynku garażowego. W sąsiednim budynku powstanie wielopoziomowy garaż z ogrodem na dachu. Na parterze otworzona zostanie Galeria de Girarda.
System dociepleń od wewnątrz renovario został zastosowany w inwestycji Lofty de Girarda. System płyt termoizolacyjnych firmy Ecovario przeznaczony jest do wykonywania izolacji cieplnej ścian od wewnątrz w istniejących budynkach, gdzie niemożliwe lub utrudnione jest zastosowanie zewnętrznego systemu ocieplenia. System płyt sylikatowo-wapiennych ma szczególne zastosowanie w obiektach zabytkowych, które wykonane są np. z cegły klinkierowej, piaskowca, kamienia, w budynkach z konstrukcją "muru pruskiego” oraz z elementami ozdobnej elewacji. Należą do nich zamki, pałace, zabytkowe wille i kamienice, budynki użyteczności publicznej, obiekty sakralne, a także coraz częściej budynki poindustrialne przeznaczone na galerie handlowo-usługowe i lofty, czego przykładem jest inwestycja w Żyrardowie.