Marina Royale Darłowo: trzy apartamentowce tuż przy linii brzegowej Bałtyku

2025-04-02 12:03

Inwestycja Marina Royale to projekt trzech apartamentowców tuż przy linii brzegowej Bałtyku w Darłowie. Za jej realizację odpowiada CFE Polska we współpracy z belgijskim inwestorem POC Real Estate. Cała inwestycja zajmuje powierzchnię 20,8 tys. mkw.

Spis treści

  1. Jakie nowoczesne rozwiązania oferuje inwestycja Marina Royale w Darłowie?
  2. Budowa Marina Royale w Darłowie 
MuratorPlus: Most kratownicowy we Włocławku

Pierwszy budynek ukończono w 2019 roku, drugi w 2023, a zakończenie budowy największego – MiraMar jest planowane na pierwsze półrocze 2027 roku. Znajdą się w nim 142 apartamenty wykończone „pod klucz”. Cała inwestycja zajmuje powierzchnię 20,8 tys. m2.

Inspiracją dla projektu była architektura belgijskiego wybrzeża oraz klasyczna architektura Grand Hotelu w Sopocie. Apartamentowce z  wieżyczkami, czerwonymi dachami i przestronnymi tarasami przywodzą na myśl klasyczne nadmorskie rezydencje.

Jakie nowoczesne rozwiązania oferuje inwestycja Marina Royale w Darłowie?

Apartamenty Marina Royale w Darłowie są położone zaledwie 13 metrów od linii brzegowej Morza Bałtyckiego. Z uwagi na to, fasady budynków zostały pokryte samoczyszczącą się powłoką, która chroni przed zanieczyszczeniami i wilgocią. Zdecydowano się na prefabrykowane balkony z białego cementu, zapewniające trwałość i szybki montaż.

Podjęto również decyzję o budowie dwóch kondygnacji podziemnych – rozwiązanie rzadko spotykane w apartamentowcach tak blisko morza. Dodatkowo, zastosowano ściany o podwyższonych parametrach akustycznych oraz panoramiczne, aluminiowe okna z potrójnym szkleniem, które zapewniają komfort termiczny i energooszczędność.

Budowa Marina Royale w Darłowie 

Apartamenty Marina Royale w Darłowie to wymagająca inwestycja, dlatego wdrożono nowoczesny system cyfrowego zarządzania budową. Cyfryzacja usprawnia proces budowy, pozwala szybciej reagować na zgłoszenia i zwiększa przejrzystość działań.

PlanRadar to aplikacja, którą skonfigurowaliśmy tak, aby zastąpiła cztery inne narzędzia wykorzystywane dotychczas na naszych budowach. Standaryzacja procesów jest dla nas kluczowa – wdrożenie jednego, spójnego systemu usprawnia zarządzanie inwestycjami i zapewnia jednolite standardy na wszystkich realizowanych projektach – mówi

Grzegorz Szalewicz, lider wdrożenia w CFE Polska.

W przypadku inwestycji Marina Royale w Darłowie zlokalizowanej nad brzegiem morza, cyfrowe narzędzia umożliwiły lepszą koordynację działań, przyśpieszenie reakcji na zgłoszenia oraz zwiększenie kontroli nad postępem prac.

Murator Plus Google News

Im bardziej rozbudowany projekt, tym trudniejsze jest zarządzanie nim. Budownictwo nieustannie się rozwija – korzystamy z innowacyjnych materiałów, wdrażamy energooszczędne technologie, a tempo realizacji przyspieszają prefabrykaty. Sposób prowadzenia inwestycji powinien nadążać za tą transformacją, a przykład CFE doskonale to pokazuje. Przeniesienie procesów do cyfrowej platformy zapewnia pełną kontrolę nad każdym aspektem budowy – od harmonogramu prac, przez zarządzanie zespołami, po optymalizację wykorzystania zasobów – podsumowuje

Krzysztof Studziński, Regional Manager PlanRadar w Polsce.

Murowane starcie
Podłoga - parkiet czy panele. MUROWANE STARCIE
Źródło: Inwestycja Marina Royale w Darłowie. Apartamenty nad samym Bałtykiem
Czytaj więcej