Nowa inwestycja w Krakowie. Projekt L29 integruje funkcje mieszkaniowe i usługowe

Inwestycja L29 w Krakowie to nowoczesny budynek, który łączy funkcje mieszkaniowe i usługowe. Nowy projekt Archicom jest zlokalizowany w okolicach Alei 29 Listopada. W ramach pierwszego etapu inwestycji 29L na rynek trafi blisko 400 lokali mieszkalnych i inwestycyjnych oraz przestrzenie usługowe znajdujące się na parterze.
Spis treści
Kontynuacja zabudowy mikrokwartału w okolicach Alei 29 Listopada
Pierwszy etap inwestycji 29L umożliwi wprowadzenie na rynek blisko 400 lokali mieszkalnych i inwestycyjnych oraz zlokalizowanych na parterze przestrzeni usługowych. Powierzchnia użytkowa mieszkań wynosi ponad 4 tys. m kw., zaś usługowa 10 tys. m kw.
Nowa inwestycja 29L to istotny element rozwijającego się mikrokwartału w okolicach Alei 29 Listopada. W przeszłości swoje projekty realizowało tu Echo Investment. W sąsiedztwie powstał AO3 Business Campus, czyli nowoczesny kompleks trzech budynków klasy A, w których znajdują się biura, restauracje, sklep spożywczy, placówki medyczne oraz paczkomaty. Powstała też infrastruktura rowerowa i tereny rekreacyjne. Budowany jest również akademik dla 630 studentów.
Kontynuowanie zabudowy tego poprzemysłowego kwartału przez Archicom dostarczy na rynek przestrzenie mieszkalne (usytuowane na najwyższych piętrach budynku) oraz usługowe.
Zalety lokalizacji inwestycji 29L
Aleja 29 Listopada należy do ważnych arterii komunikacyjnych Krakowa. Zapewnia wygodny dostęp do centrum i innych dzielnic miasta. Bliskość głównych tras, takich jak ul. Opolska i ul. Armii Krajowej, umożliwi mieszkańcom łatwe przemieszczanie się zarówno samochodem, jak i transportem publicznym. Inwestycja 29L znajduje się w pobliżu przystanków autobusowych i tramwajowych. Równie ważny jest dobry dostęp do obwodnicy Krakowa, zapewniającej szybki dojazd na lotnisko oraz dworzec kolejowy. W pobliżu znajduje się Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja.
Dodatkowym atutem tej okolicy są liczne sklepy, placówki edukacyjne, tereny zielone oraz ośrodki kulturalne, które zapewniają komfort codziennego życia.

- Zobacz też: Najwyższe budynki mieszkalne Warszawy
Autor: Szymon Starnawski / Grupa Murator
Projekt wieżowca wyszedł spod ręki słynnego architekta Daniela Libeskinda i reprezentuje znamienny dla jego pracowni język dynamicznych form.