Szklane schody w Villii Natura, Warszawa

2011-06-27 11:08
Warszawa: szklane schody w Villii Natura
Autor: Atrium

Firma Atrium podjęła współpracę z projektantką Evą Minge przy projekcie Villa Natura w Warszawie. Atrium zaprojektowało specjalnie z tej okazji szklane schody ATRIUM SYSTEM GLASS. Dzięki swojej konstrukcji schody przeznaczone są do wnętrz designerskich.

Ewa Minge postawiła na przestronne, opływowe, geometryczne formy, subtelną surowość w kontrapunkcie mocnymi akcentami. Nowoczesne, minimalistyczne oświetlenie Swarovskiego obok szklanych schodów wykonanych przez firmę Atrium podwieszonych w górnej części domu, a prowadzących na całkowicie odkryte, oszklone poddasze były jedynymi elementami zdobiącymi surowe a jednak bardzo luksusowe i piękne wnętrze. Szklane schody zaprojektowane dla Villa Natura przez architekta Tomasza Piechowicz we współpracy i według ogólnej koncepcji projektantów wnętrza domu pokazowego pokazują najnowsze trendy we wzornictwie przemysłowym i reprezentują najwyższą półkę ekskluzywnych kolekcji produktów Atrium.

Idea szklanych schodów nie jest nowa, już 2 wieki temu były idee "szklanych domów". Jednak idea i koncepcja to ulotna rzecz, a realizacja jest już wyzwaniem inżynierskim. Szczególnie, że schody mają pełnić kilka funkcji: mają być elementem komunikacji w pełni użytkowym, neutralną ozdobą wnętrza oraz być elementem wnętrza, który może być przedmiotem produkcyjnym dostępnym do innych domów - uniwersalnym w transporcie i zastosowaniu.
Udało się zrealizować wszystkie 3 założenia. Konstrukcja, jak i stopnie spełniają warunki użytkowe, jakim powinny odpowiadać schody, są neutralnie wystylizowane z założeniem wspomnień o modernizmie, z prostą formą wynikającą z funkcji, jak i dostarczone w krótkim czasie i zmontowane w 1 dzień.  Łatwość złożenia konstrukcji z elementów pozwala szybko i optymalnie zrealizować taką konstrukcję do każdego domu na świecie. Materiał jakim jest stal szlachetna sprawdza się we wszystkich elementach użytkowych wnętrza poczynając od noży, mebli, balustrad a na biżuterii kończąc. Cechą charakterystyczną jest duża wytrzymałość, łatwość kształtowania i obróbki oraz zimny i metaliczny efekt końcowy wykończonych powierzchni. Szkło klejone warstwowe jest też "sztuką" tworzenia wytrzymałych elementów o "niewidocznej" masie. Na balustradach znalazły się "tarcze" ze szkła giętego. Połączenie tych materiałów daje nową wartość we wnętrzu: lekkość, przezierność oraz kosmiczny efekt domu przyszłości.

Wnętrze domu zaprojektowanego przez projektantkę Evę Minge jest otwartą formą, w której miejsce znajdą projekty tak firm jak i indywidualnych twórców skupionych wokół Grupy Kreatywnej. Będzie on stanowił swoistego rodzaju galerię możliwości polskiego design’u.

Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej