BioNanoPark w Łodzi otwarty

2012-10-16 12:12
Łódź. BioNanoPark
Autor: Yawal BioNanoPark na terenie Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego

BioNanoPark został oddany do użytku blisko rok przed planowanym terminem. Inwestycja w Łodzi to nowoczesny ośrodek laboratoryjno-wdrożeniowy, w którym będą prowadzone prace badawcze dla biznesu i ośrodków naukowych w kraju, a także za granicą z zakresu medycyny, ochrony środowiska i farmaceutyki.

BioNanoPark w Łodzi. Miejsce, w którym nauka styka się z biznesem

BioNanoPark to nowoczesne centrum badawczo-wdrożeniowe dla biznesu i jeden z największych kompleksów laboratoryjnych dla branży biotechnologicznej. Inwestycja powstała na terenie Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Dubois.

- Tutaj styka się nauka z biznesem. Mam nadzieję, że już w niedługim czasie ze światem nauki będą spotykali się najwięksi i najaktywniejsi przemysłowcy - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Powierzchnia całkowita dwukondygnacyjnego budynku wynosi 7000 mkw. W obiekcie  znajdują się dwa duże laboratoria: biotechnologii przemysłowej i biofizyki molekularnej i nanostrukturalnej, w których będą prowadzone prace badawcze dla biznesu i ośrodków naukowych w Polsce i za granicą z zakresu m.in. medycyny, ochrony środowiska i farmaceutyki. W BioNanoParku znajduje się sala konferencyjna, w której będzie można organizować spotkania dla 300 osób. W budynku dostępnych będzie 50 nowych biur dla firm zrzeszonych w łódzkim Inkubatorze Technologicznym. Biura są w pełni wyposażone w meble i komputery.  Wszystko po to, by zaczynające działalność firmy miały jak najłatwiejszy start.W BioNanoParku znajdzie swoją docelową siedzibę pierwsza w Polsce Pracownia Indywidualnych Implantów Medycznych.

Za realizację inwestycji odpowiedzialny był Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny. Rolę generalnego wykonawcy BioNanoParku pełniła firma Budimex. Budowa obiektu zakończyła się rok przed planowanym terminem. Uroczyste otwarcie budynku nastąpiło 15 października 2012 roku.

Wartość inwestycji to ponad 76 mln zł, z czego ponad 53 mln zł pochodziło ze środków unijnych, resztę finansowania zapewnili główni udziałowcy, tj. miasto Łódź i województwo łódzkie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej