Park wodny Zdrój w Trzebnicy. PTB Nickel zakończył budowę
Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel kończy realizację parku wodnego Zdrój w Trzebnicy. Aquapark został oddany do użytku 1 lipca 2011 r. Budowa parku wodnego to największa inwestycja w powojennej historii miasta.
Autor: re:view
Park wodny Zdrój w Trzebnicy. Budowa parku wodnego to największa inwestycja w powojennej historii miasta. Aquapark składa się z dwóch części - zadaszonej oraz basenu otwartego
Park wodny Zdrój został wybudowany na terenach rekreacyjnych przy ulicy Leśnej. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel z Suchego Lasu koło Poznania. Budowa parku wodnego rozpoczęła się wiosną 2009 r. i trwała ok. 27 miesięcy.
Przeczytaj także: Wrocław. Remont wnętrza Hali Stulecia
Nowoczesny aquapark składa się z dwóch części - zadaszonej oraz basenu otwartego. W hali pod dachem znajduje się basen sportowy (312,5 m2), basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi, dwoma torami do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci. Trybuny dla publiczności przy basenie sportowym mogą pomieścić ok. 100 osób. Za basenem rekreacyjnym zaprojektowano zjeżdżalnię wodną o długości ok. 80 m. W pobliżu hali basenowej mieści się zespół odnowy biologicznej, złożony z zespołu saun suchych i parowych, pomieszczenia do wypoczynku oraz basen z zimną wodą i natryskami.
Zespół basenów zewnętrznych składa się z części rekreacyjnej i pływackiej wyposażonej w zjeżdżalnie: kręconą, prostą i „rwącą rzekę". Basen kąpielowy w części otwartej ma powierzchnię ponad 700 m2. Ponadto na terenie obiektu znajduje się także brodzik i plac zabaw dla dzieci oraz boisko do siatkówki plażowej.
Osoby odwiedzające park wodny Zdrój w Trzebnicy będą mogli korzystać z wodnego masażu karku i leżanek oraz innych urządzeń służących odprężeniu i relaksacji. W części podziemnej zaprojektowano kręgielnię z kawiarnią, zespół fitness z siłownią oraz pomieszczenia techniczne i socjalne niezbędne do funkcjonowania obiektu.
- Niecki basenów są wykonane ze stali nierdzewnej, co gwarantuje trwałość, szczelność konstrukcji oraz zapewnienia odpowiednie warunki higieniczne. W obiegu jest 1230 m3 wody na godzinę. Na terenie kompleksu pomyślnie przeprowadzono rozruch technologiczny i testy urządzeń, które warunkują prawidłowe funkcjonowanie obiektu – powiedział Rafał Dziug, kierownik budowy z firmy PTB Nickel.
Aquapark ma udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.