Plac Szembeka w nowej odsłonie
Zakończyła się rewitalizacja Placu Szembeka. Prace trwały dwa lata. Dzięki przebudowie plac w Warszawie zyskał ciekawe rozwiązania architektoniczne i stał się nowoczesną przestrzenią miejską.
Inwestycje w Warszawie. Plac Szembeka po rewitalizacji
Zakończyła się rewitalizacja placu im. gen. Piotra Szembeka w Warszawie. Zmiany na placu objęły przestrzeń od ulicy Grochowskiej do Osowskiej i między ulicami ks. Jana Sztuki a Józefa Chłopickiego. Elementy małej architektury, nowa roślinność, podświetlane fontanny - tak prezentuje się warszawski Plac Szembeka po przebudowie. Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie w infrastrukturze placu stali kortenowskiej, wykazującej się podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne, na powierzchni, której po wystawieniu na działanie powietrza i deszczu samoczynnie pojawia się powłoka ochronna przypominająca rdzę.
Wyjątkowy charakter placu w Warszawie dopełnia nowe oświetlenie. Na stalowych linach zawisły lampiony o nowoczesnym wyglądzie i ażurowym ornamencie, które nadają klimat przestrzeni.
Koncepcję przebudowy Placu Szembeka przygotowali architekci krajobrazu z pracowni Pleneria.
Rewitalizacja placu w Warszawie trwała 2 lata. Generalnym wykonawcą prac był Zakład Remontów i Konserwacji Dróg (ZRiKD) w Warszawie, działający w imieniu Miasta Stołecznego Warszawy. Inwestycja pochłonęła 22 mln zł.
Autor: R. Motyl / UM Warszawa
Plac Szembeka w nowej odsłonie. Dzięki rewitalizacji plac w Warszawie zyskał roślinność, nowe oświetlenie, podświetlane fontanny i meble miejskie