Radomianie mają nowy stadion. Zobacz jak wygląda stadion w Radomiu
Po dwóch latach zakończyła się gruntowna przebudowa stadionu w Radomiu. Arena lekkoatletyczna dostosowana została do rozgrywania mistrzostw Polski, stadion spełnia wymogi do rozgrywania meczów w I lidze. Na trybunach będzie mogło zasiąść niemal 5 tysięcy osób.
Autor: MOSiR Radom
Stadion w Radomiu. W ramach inwestycji powstało m.in. boisko piłkarskie o wymiarach 105 m x 68 m oraz arena lekkoatletyczna z 8-torową bieżnią
Stadion w Radomiu ma 4066 miejsc siedzących, w tym 72 dla VIP-ów, 222 dla kibiców gości, 16 dla dziennikarzy i 10 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Do obiektu prowadzą trzy wejścia - na trybunę A można dostać się od stronu ulicy Narutowicza, na trybunę B od strony ulicy Planty, natomiast trybuna dla gości znajduje się od strony ul. Chałubińskiego. Przy stadionie powstała 8-torowa bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 m. W hali znajduje się bieżnia 5-torowa o długości 80 m, zakończona zeskokiem, co umożliwia organizację zawodów w skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż i skoku o tyczce. Pod trybunami znajdują się szatnie, punkt medyczny, pokój sędziowski, pokoje antydopingowe. Arena lekkoatletyczna dostosowana jest do rozgrywania mistrzostw Polski, stadion spełnia wymogi licencyjne do rozgrywania meczów w I lidze. W części podziemnej zaplanowano parking, w którym znalazło się 56 miejsc postojowych.
Stadion lekkoatletyczny w Radomiu wybudowało konsorcjum firm Rosa-bud i Romines. Koncepcję wstępną opracowała pracownia architektoniczna Roberta Kornatka, projekt wykonawczy wykonała pracownia Arch-Geo sp. z o.o. natomiast projekt zamienny Studio Architektoniczne Wojciecha Gęsiaka. Inwestycja w Radomiu kosztowała 32 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu wyniosło 11,4 mln zł.
Prace przy przebudowie stadionu rozpoczęły się w 2010 r. W pierwszym etapie rozebrano stare trybuny i zdemontowano betonowy tor kolarski. Poza stadionem rozebrano również korty tenisowe, na miejscu których znajduje się obecnie główne wejście do nowego stadionu.