Remont Szpitala w Miedzylesiu zakończony

2012-05-16 11:28
Remont Szpitala w Miedzylesiu zakończony
Autor: Międzyleski Szpital Specjalistyczny Szpital w Międzylesiu po remontcie - wejście główne

Rozpoczęty w latach 90-tych remont Specjalistycznego Szpitala w Międzylesiu właśnie dobiegł końca. W ramach przebudowy obiekt powiększył się, m.in.o Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i szpitalną aptekę. Inwestycja pochłonęła 23 mln złotych. Środków na realizację udzielił Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Jedna z największych placówek zdrowotnych na Mazowszu- Międzyleski Szpital Specjalistyczny (dawniej Centralny Szpital Kolejowy), powiększył się o nowe obiekty. Trwająca od poand 10 lat rozbudowa, ku uciesze personelu szpitala i samych pacjentów właśnie dobiegła końca.

Przeczytaj również: Skanska rozbudowuje szpital wojewódzki w Kaliszu

Szpital w Międzylesiu - historia remontu

Inwestycja obejmowała remont budynku F. Przebudowa rozpoczęła się w 2008 roku i finansowana była w kwocie 11 mln złotych, ze środków Samorządu Województwa, jednak z powodu wyczerpania środków finansowania została przerwana. Przedsięwzięcie było najważniejszą inwestycją w infrastrukturę zdrowotną, jaka była realizowana wówczas na Mazowszu, dlatego w 2011 władze województwa przeznaczył kolejne fundusze na dokończenie budowy. Łącznie władze Mazowsza przeznaczyły na projekt 23 mln złotych.

Remont Szpitala w Miedzylesiu zakończony
Autor: Międzyleski Szpital Specjalistyczny Uroczyste przecięcie wstęgi

Międzyleski szpital w nowej odsłonie

W ramach przebudowy na terenie szpitala został wybudowany Zakład Laboratoryjny i apteka. Budynek F został przebudowany na nowoczesny obiekt bez barier architektonicznych. Szeroki podjazd oraz brak schodów wejściowych ułatwią przyjmowanie pacjentów. Rozbudowano wejście główne, wyremontowano recepcję oraz wybudowano i wyposażono izbę przyjęć. Dodatkowo, placówka zyskała parking podziemny. Modernizacja międzyleskiej placówki zakładała również wybudowanie nowej drogi dojazdowej o długości 120 metrów, pomieszczeń magazynowych oraz kuchennych. Aktualnie Szpital w Międzylesiu tworzy, m.in. Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, który od lat 70-tych nie był remontowany, apteka szpitalna, która dotychczas mieściła się w budynku z lat 60-tych. Budynek F jest trzykondygnacyjnym obiektem z parkingiem na 38 miejsc postojowych. W części podziemnej znalazły się również szatnie dla personelu i pomieszczenia techniczne.

Szpital kolejowy z leśnym akcentem...

Na parterze mieści się recepcja, hol główny z kancelarią, szatniami oraz izbą przyjęć. Przestrzenną poczekalnię toworzą punkt informacyjny i wygodne fotele. Zewnętrzna elewacja budynku, a także wnętrze holu zostały pokryte fototapetą prezentującą las, dzięki temu obiekt doskonale wkomponowuje się w leśne otoczenie. Bez wątpienia, parter jest wizytówką nowo wybudowanej części szpitala. Na tym poziomie została rozmieszczona cześć gabinetów przychodni specjalistycznej oraz lokale handlowo-usługowe. Pozostałe gabinety poradni znajdują się na drugim piętrze. Dzięki czemu, władze szpitala zaoszczędzą na wynajmowaniu pomieszczeń dla przychodni, a dotychczasowa izba przyjęć zostanie przebudowana w Szpitalny Oddział Ratunkowy. Warto zaznaczyć, że dotychczas pomieszczenia dla przyszpitalnej poradni były wynajmowane.

Szpital w Międzylesiu rocznie hospitalizuje ok. 23 tys. pacjentów, a z poradni specjalistycznej korzysta 146 tys. osób. Wszystkie pracownie diagnostyczne placówki wykonują blisko 625 tys. badań w ciągu roku.

Szpital w Międzylesiu (przebudowa budynku F)

Nazwa: Międzyleski Szpital Specjalistyczny
Lokalizacja: Warszawa-Międzylesie, ul. Bursztynowa 2, (woj. mazowieckie)
pow. zabudowy [m2]: 5 200
Realizacja: 2008-2012
Stan inwestycji: zrealizowana
Inwestor: Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej