Zobacz jak się zmieniło wrocławskie Kino Warszawa - Dolnośląskie Centrum Filmowe
Z początkiem września rozpoczęło swoją działalność Dolnośląskie Centrum Filmowe, które powstało w miejscu dawnego Kina Warszawa. Gruntowny remont zmienił dawne Kino Warszawa w kino studyjne spełniające najwyższe standardy technologiczne i estetyczne.
Zobacz Dolnośląskie Centrum Filmowe
Autor: Integer SA
Budynek DCF zaprojektowało doświadczone w tworzeniu obiektów kinowych łódzkie Biuro Architektoniczne Plus-Art
Dolnośląskie Centrum Filmowe to inwestycja Odry-Film, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, która w ponad 1/3 została dofinansowana z funduszy unijnych i wyniosła około 19 mln zł. Budynek DCF zaprojektowało doświadczone w tworzeniu obiektów kinowych łódzkie Biuro Architektoniczne Plus-Art. Wykonawcą jest wrocławska firma Integer SA.
Gruntowy remont Kina Warszawa trwał ponad rok i pochłonął około 20 milionów złotych. Nowy obiekt ma cztery sale, których nazwy przywołują pamięć o dawnych, wrocławskich kinach: Lwów (sala na 135 miejsc), Lalka (141), Polonia (73) i największa sala Warszawa (250 miejsc) w tym 20 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Nowoczesne kino studyjne zostało wyposażone w klimatyzację, nagłośnienie Dolby Digital Surround EX oraz nowe projektory cyfrowe (z możliwością projekcji 3D) i analogowe, pozwalające na wyświetlenie nawet bardzo starych filmów.
W centrum filmowym zostały również wdrożone rozwiązania ułatwiające poruszanie się osób niepełnosprawnych. W każdej z sal wyznaczono miejsca, do których można dostać się za pomocą windy lub specjalnych platform zamontowanych przy schodach. Oprócz tego zaprojektowano podjazdy, toalety i windę.
Oprócz sal kinowych w budynku znajduje się kawiarenka oraz księgarnia filmowa. Centrum filmowe wyposażone zostało również w sale konferencyjne, pomieszczenia na biura festiwalowe, hole, a także powierzchnie przygotowane do aranżowania wystaw.