Jak uzyskać efekt betonu na ścianie - polecane produkty i technika tynkowania ściany
Efekt betonowej ściany można uzyskać za pomocą specjalistycznego, dekoracyjnego tynku mineralnego. Przy wykonywaniu dekoracji ściennej ważne jest właściwe przygotowanie podłoża i sposób aplikacji tynku dekoracyjnego, imitującego beton. Potrzebne narzędzia to: wałek lub pędzel do malowania ściany oraz paca do nakładania tynku.
Efekt betonu na ścianie - polecane produkty
Beton MAGNAT Style - sypki, drobnoziarnisty tynk mineralny na bazie spoiwa wapiennego. Odpowiednie nałożenie tego tynku dekoracyjnego pozwala uzyskać efekt surowego betonu na ścianie, z charakterystycznymi dla tego surowego materiału, naturalnymi przebarwieniami. Za pomocą tynku dekoracyjnego można uzyskać efekt betonu gładkiego, litego z typowymi wżerami i ubytkami, a także efekt deskowania czy stalowej formy. Wydajność: kg/1 m² przy jednej warstwie. Opakowania: 3 i 10 kg.
Farba Podkładowa MAGNAT Style - gotowa do użycia farba akrylowa, która wyrównuje chłonność podłoża i wzmacnia je, a przede wszystkim poprawia przyczepność tynku dekoracyjnego. Przeznaczona do podkładowego malowania ścian z płyt g-k, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych wewnątrz pomieszczeń. Farbę nakładać wałkiem lub pędzlem, w zależności od rodzaju podłoża jedną lub dwie warstwy w odstępach 2-3 godz. Wydajność: 6 l/m². Opakowania: 1 i 5 l.Sprawdź cenę
Lakier Rustykalny MAGNAT Style - polecany do barwienia i zabezpieczenia ściany pokrytej tynkiem dekoracyjnym. Lakier tworzy na powierzchni ściany warstwę odporną na szorowanie i wielokrotne zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Wydajność: l/12 m². Opakowania: 1 i 3 l.Sprawdź cenę
Efekt betonu na ścianie - technika wykonywania dekoracji
1. Ścianę należy pomalować Farbą Podkładową MAGNAT Style. 2. Kolejny krok to przygotowanie tynku dekoracyjnego Beton MAGNAT Style - do sypkiego tynku należy dodać wody (0,45 l na kg proszku), a następnie dokładnie wymieszać, najlepiej mechanicznie do otrzymania jednorodnej masy. Masę tynkarską pozostawić na ok. 1 godz. w zamkniętym opakowaniu, po czym ponownie wymieszać.3. Nakładanie dekoracyjnego tynku Beton MAGNAT Style - tynk nakłada się (po całkowitym wyschnięciu warstwy podkładowej) za pomocą pacy weneckiej, równomiernie rozprowadzając go po ścianie na powierzchni ok. 1 m². W jeszcze mokrej masie tynku pacą wydrapuje się wzory, a następnie wygładza powierzchnię. Pokrywając kolejne fragmenty dekorowanej powierzchni, należy pamiętać, by ich łączenie odbywało się „na mokro”. Po nałożeniu ok. 4 m² (lub upływie 20-30 minut) całość delikatnie wygładza się i pozostawia do wyschnięcia. Tynk wysycha na ścianie po ok. 12 godzinach.
Autor: MAGNAT
Nakładanie pacą tynku dekoracyjnego
4. Na koniec ścianę zaleca się zabezpieczyć Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style. Lakier nanosi się wałkiem lub pędzlem, po całkowitym wyschnięciu tynku dekoracyjnego.
Pozostałe kursy:
- Samum - efekt pustynnego piasku. Technika wykonania dekoracji ściennej
- Dekoracyjne malowanie ścian. Jak doradzić inwestorowi odpowiedni dobór farby?
- Stiuk wapienny - dekoracja ściany krok po kroku
- Efekt trawertynu na ścianie - technika wykonania tynku ozdobnego
- Stiuk perłowy na ścianie - sposób wykonania dekoracji ściennej
- Glinka wenecka na ścianie - technika malowania ściany farbą strukturalną
- Jak uzyskać efekt marmuru na ścianie - polecane produkty i technika dekoracji ściany