Podłoga bez szczelin

2007-12-18 12:51

Przy układaniu paneli podłogowych ważne jest dobre ich uszczelnienie. Kit do paneli Tytan Professional jest jednoskładnikową masą uszczelniająco-klejącą stosowaną do wypełniania nieestetycznych szczelin w okolicach progów, narożników, rur i innych nieregularnych miejsc. Wypełnia również szczeliny w miejscach styku z progami, narożnikami, rurami i innymi elementami o nieregularnym kształcie.

Masa uszczelniająco-klejąca stosowana przy kładzeniu paneli podłogowych jest przydatna również do wypełniania nieestetycznych szczelin w okolicach progów, narożników, rur i innych nieregularnych miejsc.

Zastosowanie
Kit do paneli Tytan Professional (Selena SA) - wypełnia szczeliny w miejscach styku z progami, narożnikami, rurami i innymi elementami o nieregularnym kształcie. Sczególnie przydatny jest tam, gdzie nie docierają listwy maskujące. Użycie kitu daje panelom ochronę przed wnikaniem kurzu, wody, trwałym zabrudzeniem. 
Kit jest bezzapachową pastą, nie zawiera rozpuszczalników, jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, a także nie powoduje uszkodzeń delikatnych, drewnianych i drewnopochodnych powierzchni. Jest elastyczny, dzięki czemu przystosowuje się do ruchów podłogi, nie pęka i nie wykrusza się. Dodatkowo ma dobrą przyczepność do powierzchni porowatych i nieporowatych. Po zastosowaniu środka możliwe jest malowanie i delikatne szlifowanie. 
Jest dostępny w sześciu wersjach kolorystycznych: sosna, buk, orzech, dąb, świerk, mahoń - łatwo dobrać barwę kitu do koloru uszczelnianej powierzchni.
Pomimo, że jest to produkt przeznaczony przede wszystkim do paneli podłogowych i ściennych, jest polecany również do uszczelniania połączeń konstrukcji drewnianych i drewnopochodnych w miejscach narażonych na zmienne naprężenia, takich jak np. schody czy poręcze. Może być stosowany do przyłączania listew przypodłogowych oraz innych elementów dekoracyjnych.

Sposób użycia
Powierzchnia spoiny musi być czysta, bez pyłu i odtłuszczona (powierzchnię można odtłuścić przemywając ją acetonem, izopropanolem lub etanolem albo detergentem). Szczególną uwagę należy zwrócić na usunięcie luźnych pozostałości innych materiałów, np. farb, lakierów, oklein. Przesuszone powierzchnie porowate (tynk, beton) można lekko zwilżyć wodą dla polepszenia przyczepności uszczelniacza.
Końcówkę dyszy aplikatora z kitem należy uciąć skośnie na szerokość spoiny. Powierzchnię przylegającą do spoiny trzeba zabezpieczyć taśmą maskującą. Spoinę wygładza się palcem, szmatką lub gładką szpatułką zamoczoną w detergencie dla zmniejszenia jej przyczepności. Dopuszczalne maksymalne wymiary spoiny - 25x20 mm (szer./głęb.). Przy głębokości szczeliny powyżej 12 mm należy zastosować giętkie wypełnienie, np. wypełniający pręt polietylenowy, przy czym minimalna grubość warstwy uszczelniacza nad wypełnieniem stałym powinna wynosić 6 mm. Wypełnienie takie stosuje się także po to, by uniknąć jednoczesnego przylegania uszczelniacza do trzech powierzchni, co może osłabić jego wytrzymałość przy intensywnym użytkowaniu. 
Nie należy stosować uszczelniacza na zewnątrz w temperaturze poniżej +7oC lub gdy przewidywany jest deszcz. Nieutwardzony kit można usunąć wodą lub wodą z mydłem.

Dane techniczne:
konsystencja - pasta;
skład - modyfikowana dyspersja wodna polimeru kwasu akrylowego;
dostępne kolory - sosna, buk, orzech, dąb, świerk, mahoń;
przystosowanie do ruchu - 12,5%
ciężar właściwy - 1,60 ± 0,02 g/cm3;
odporność termiczna po utwardzeniu -20oC ÷ +80oC;
temperatura stosowania +7oC ÷ +40oC;
tempo utwardzania - ok. 1 mm/dobę, zależnie od grubości spoiny, temperatury otoczenia i wilgotności powietrza;
czas obróbki - do 15 min.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej