System wyboru kolorów koncernu Benjamin Moore

2008-11-12 14:35

Każdy z dystrybutorów dysponuje szeroką gamą palet barw i kart kolorów Benjamin Moore Color Preview. Umożliwiają one zarówno wybór pojedynczych kolorów i tworzenie kompozycji barw. Szafa kolorów jest charakterystycznym i niepowtarzalnym elementem systemu wyboru kolorów. Specyficzny układ próbek barw znacznie upraszcza znalezienie poszukiwanych odcieni.

Od 1999 roku obecne są na rynku polskim farby wewnętrzne i elewacyjne, emalie oraz lakiery amerykańskiego koncernu Benjamin Moore Polska.
Powłoki te wyróżniają się wydajnością (ok. 12 m2/1l) i trwałością (odporne na szorowanie na mokro) oraz bogatą ofertą kolorystyczną (11 000 kolorów + dowolne).
Każdy z dystrybutorów dysponuje szeroką gamą palet barw i kart kolorów Benjamin Moore Color Preview. Umożliwiają one zarówno wybór pojedynczych kolorów i tworzenie kompozycji barw.
Szafa kolorów jest charakterystycznym i niepowtarzalnym elementem systemu wyboru kolorów. Specyficzny układ próbek barw znacznie upraszcza znalezienie poszukiwanych odcieni.

Szafa
Centralną cześć szafy wypełnia 1225 próbek kolorów na podłużnych kartkach, które mogą służyć do sprawdzenia wybieranych kolorów w warunkach domowych. Każdy kolor prezentowany jest w siedmiu odcieniach. Wszystkie kartki oznaczone są wytłuszczonymi liczbami, odcień zaś - dwuczłonową liczbą oraz nazwą własną, dzięki czemu jego identyfikacja jest bardzo ułatwiona. Na odwrocie kartki znajdują się dodatkowe informacje pozwalające dobrać odpowiednie komponenty do uzyskania najlepszego efektu malowania.

Kartoniki
Na kartach kolorów prezentowane są propozycje najbardziej urokliwych, eleganckich oraz praktycznych kolorów. Karty te są pomocne przy tworzeniu kompozycji kilku barw. Dzięki kartom możliwy jest wybór kolorów uznawanych przez stylistów koncernu za najbardziej przyjazne ludzkiej naturze.

Skany
Jednym z elementów szafy kolorów są kolekcje kolorów. Najciekawsze z nich to: kolekcja 174 barw historycznych oraz kolekcja specjalnych efektów wykończeń. Kolory z pierwszej kolekcji były bardzo popularne w XVIII i XIX wieku i dalej przeżywają swój renesans. Są eleganckie i nawiązują do epoki wiktoriańskiej.
Specjalne efekty wykończeń przeznaczone są dla tych osób, które chcą eksperymentować z dwoma lub więcej kolorami. Do kolekcji efektów specjalnych dołączona jest instrukcja postępowania z poszczególnymi barwami. Na przykładowych panelach prezentowane jest wzajemne oddziaływanie kolorów: bazowego i nawierzchniowego.

Zdjęcia z CD
Nowością w doborze barw jest 3D Room With a View. Ten pomysł ma na celu ułatwienie wyboru kolorów w różnych warunkach oświetlenia: od dziennego światła zbliżonego do naturalnego do wieczornego światła sztucznego, wraz z fazami pośrednimi.
3D Room jest makietą pomieszczenia (21x21x21 cm), dla którego poszukiwane są właściwe kolory. Do ścian 3D przykłada się specjalnej wielkości próbki kolorów, a następnie regulatorem oświetlenia dobiera się różne natężenie światła padającego do wnętrza "pokoju". W ten sposób można prześledzić jak rodzaj oświetlenia wpływa na kolorystykę jadalni, sypialni, przedpokoju, gabinetu lub salonu. Dodatkowym elementem pomagającym w pracy z 3D Room są wymienne płytki stylizowane na kilka różnego rodzaju podłóg.

Koncern dba o stworzenie użytecznych wzorników kolorów dla architektów, dekoratorów wnętrz, malarzy. Z myślą o nich rozprowadzane są wachlarze, teczki i segregatory z próbkami barw. Te mini galerie są przydatnym narzędziem w pracy z inwestorami i przy realizacji projektów. O ile wachlarze kolorów są obecnie bardzo popularne, o tyle teczki i segregatory są przeznaczone dla pracowni projektowych.

Wachlarz, Teczka, Segregator
Dla wykonujących przedświąteczne malowanie wnętrza domu lub mieszkania firma poleca akrylowo-lateksowe linie Regal lub Super Spec w pełnej gamie barw z palety Benjamin Moore Color Preview.
Linię Regal stanowią najwyższej jakości farby dające, modne obecnie, wykończenie matowe lub półmatowe. Polecane do wnętrz dostojnych i eleganckich.
Farby Super Spec zapewniają osiągnięcie bardzo dobrych efektów we wnętrzach mieszkalnych. W zastosowaniach profesjonalnych rekomendowane są do pomieszczeń biurowych i innych o charakterze komercyjnym w tym obiektów służby zdrowia, oświaty i branży żywnościowej.
Produkty uzyskały certyfikaty Instytutu Technologii Tworzyw i Farb w Gliwicach oraz atest Państwowego Zakładu Higieny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej