Produkty Corotop® dostępne na rynku

2007-05-29 13:57

Firma Corotop® wprowadziła do sieci dystrybucji membranę paroizolacyjną Corotop® Active Control oraz taśmę budowlaną Corotape®.

Corotop® Active Control

- aktywna membrana paroizolacyjna do poddaszy. Produkt jest odpowiedzią firmy na problemy związane z występowaniem efektu torby foliowej. Efekt torby foliowej został zaobserwowany w Europie Zachodniej w połowie lat dziewięćdziesiątych. Polega on na skraplaniu się nadmiernej ilości pary wodnej w przestrzeni między płytą g-k, a tradycyjną paroizolacją produkowaną na bazie polietylenu. Pociąga to za sobą konsekwencje w trwałości materiałów wykończeniowych i bardzo groźne skutki dla zdrowia człowieka, co jest spowodowane rozwojem zarodników grzybów i pleśni. Nowy produkt firmy zdolny jest do wyhamowania naporu pary wodnej we wnętrzu domu i stopniowego jej transportowania na zewnątrz, bez zagrożenia nadmiernym zawilgoceniem termoizolacji. Ponadto produkt umożliwia odprowadzenie wilgoci montażowej, znajdującej się w każdym nowo wybudowanym domu, jak też i wilgoci w więźbie dachowej. Corotop® Active Control dostępny jest w rolkach o wymiarach 1,5 x 75 m. Poziom wymiany pary wodnej na obu stronach aktywnej paroizolacji wynosi 5-6 g/m2/24 h.

Dane techniczne
Masa powierzchniowa 90 g/m2
Paroizolacyjność ≥ 8 m
Poziom wymiany pary wodnej 5-6 g/m2/24 h
Odporność na zerwanie na gwoździu > 80 N/5cm
Rozmiar rolki 1,5 x 50 m = 75 m2
Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie: HK/B/1917/01/2002
Certyfikat Jakości ISO 9001:2000 przyznany przez DNV Zertifizierung und Umweltgutacher GmbH

Szczelne ułożenie paroizolacji jest bardzo ważnym warunkiem jej prawidłowego działania, ze względu na duże zdolności penetracyjne pary wodnej. Pozostawienie nie zaklejonych kolejnych warstw paroizolacji, znacznie zwiększa niebezpieczeństwo dopływu i pozostania pary wodnej w termoizolacji. Ponadto poprzez bardzo małą szparę w dachu mogą zostać wyemitowane duże ilości ciepła, ponieważ różnica temperatur w sezonie grzewczym powoduje duże różnice ciśnień i powstawanie gwałtownych przepływów powietrza.

1. Paroizolację układa się po ułożeniu termoizolacji, poziomo lub równoległe do krokwi, w zależności od potrzeb i stopnia skomplikowania konstrukcji więźby dachowej.
W przypadku układania poziomego najlepiej jest zacząć od góry - od osłony jętek lub kalenicy. Niezależnie od sposobu rozpinania paroizolacji, powinno się ją układać z lekkim naprężeniem - lekko naciągając.
Paroizolację mocujemy do krokwi zszywkami za pomocą takera, lub taśmy dwustronnie klejącej

2. Każdą kolejną warstwę układamy na zakład minimum 7 cm i uszczelniamy przez zaklejenie taśmą samoprzylepną, jednostronną na zewnątrz zakładu, lub taśmą dwustronną wewnątrz zakładu.
Taśma dwustronna pozwala ograniczyć ilość punktów mocowania takerem.

3. Po zastosowaniu takera, należy miejsca przebicia zakleić taśmą samoprzylepną w celu uszczelnienia.

4. Na połączeniach z elementami pionowymi np. ścianami kolankowymi, kominami, rurami wentylacyjnymi, elementami konstrukcyjnymi dachu, oraz ścianami szczytowymi, lub działowymi, należy stosować specjalne taśmy.
Ważne jest, aby w tych miejscach zostawić odpowiednie naddatki folii paroizolacyjnej.
Na połączeniach z oknami dachowymi i wyłazami, należy stosować się do zaleceń ich producentów, tak aby połączenia z ramą, lub obudowami tych elementów były szczelne.

 Kolejnym elementem programu izolacji firmy są taśmy budowlane Corotape®. Grupa 6 taśm do sklejania, reparacji i uszczelniania folii dachowych i budowlanych, zróżnicowanych ze względu na zastosowanie i rodzaje materiałów z którymi będą łączone.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej