Czy piaskowiec może być elastyczny?
Tak, jeśli wykonana z niego okładzina będzie miała 1–2 mm grubości.
Piaskowiec "elastyczny" to produkt oferujący wiele możliwości. Może znaleźć zastosowanie na elewacjach, ścianach oraz posadzkach budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Używa się go zarówno jako warstwę elewacyjną w systemie WDVS, jak i do nakładania powłok na panele aluminiowe oraz konstrukcje elewacyjne.
Piaskowiec firmy X-STONE odznacza się szczególną funkcjonalnością. Ten innowacyjny produkt naturalny jest giętki, formowalny oraz prosty w użyciu.
Jest to materiał:
- naturalny (kamień),
- elastyczny (można go układać na powierzchniach zaokrąglonych),
- niezwykle cienki (okładzina 1–2 mm),
- bardzo lekki (2,5 kg/m2).
Okładzina cienka...
Piaskowiec przeznaczony jest do bezfugowego okładania ścian, sztukaterii, cokolów oraz mebli. Ze względów technicznych tradycyjne płyty z piaskowca były do tej pory rzadziej stosowane we wnętrzach budynków z uwagi na znaczną ich grubość. Teraz, dzięki nowej technice, udało się wyprodukować płyty z prawdziwego piaskowca w postaci bardzo cienkich okladzin.
... elastyczna i formowalna...
Okładzina służy do bezfugowego uszlachetniania powierzchni, np. ścian wewnątrz i na zewnątrz budynków. Po obróbce technicznej ten naturalny kamień dopasowuje się do każdych konturów. Ściany, sztukaterie, cokoły oraz praktycznie każdy dowolny obiekt, np. element wystroju wnętrza, na przykład mebel albo detal architektoniczny, taki jak gzyms ze skomplikowanymi zaokrągleniami, można pokryć kamienną okładziną. W dodatku nie ma różnicy, czy pokrywany obiekt jest z betonu, drewna, gipsu, czy też tworzywa sztucznego. Formowanie oraz pokrywanie zaokragleń jest możliwe przy wykorzystaniu gorącego powietrza.
... oraz różnorodna
Piaskowiec jest oferowany w wielu różnorodnych teksturach.