SageGlass - szkło elektrochromowe, które można zdalnie przyciemnić

2016-08-18 13:42
szkło elektrochromowe Vetrotech
Autor: Vetrotech Saint-Gobain Przeszklenie dachu ze szkła elektrochromowego SageGlass, które daje możliwość zdalnej regulacji jego przezierności. Szkło zastępuje rolety oraz żaluzje przeciwsłoneczne

Dowolna zmiana przejrzystości szklanej elewacji, okna czy szklanego dachu? Zapewnia to najnowsze rozwiązanie Vetrotech Saint-Gobain - szkło budowlane, elektrochromowe SageGlass.

Jak działa szkło elektrochromowe?

Szkło budowlane Vetrotech Saint-Gobain - szkło elektrochromowe SageGlass umożliwia przyciemnienie wnętrza budynku do optymalnej przezierności wymaganej w danym momencie. Technologia polega na umieszczeniu specjalnej powłoki wypełnionej cząsteczkami kryształów w postaci płynnej pomiędzy dwiema taflami szkła. W celu zmiany przejrzystości materiał jest poddawany działaniu niewielkiej energii elektrycznej, powodującej zmianę właściwości optycznych szyby.
Technologia szklenia elektrochromowego była wykorzystywana już wcześniej na mniejszą skalę, choćby w przemyśle motoryzacyjnym w szyberdachach czy też lusterkach wstecznych.

Sterowanie przyciemnianiem

Szkło budowlane SageGlass daje do wyboru 4 stopnie przezierności: od przejrzystej poprzez lekko, średnio i całkowite przyciemnienie. System działa na niskim napięciu i konieczne do jego poprawnego funkcjonowania są transformatory oraz odpowiednie okablowanie. Szyby przyciemnia się przełącznikiem, który przekazuje sygnał do panelu sterującego, a ten następnie wysyła impuls elektryczny do konkretnej tafli za pomocą przewodów umieszczonych w systemie ram okiennych. Podłączone są one do skrzynki zacisków przyłączeniowych znajdującej się blisko okna. Usprawnia to proces zmiany przejrzystości, który zależy zarówno od zastosowanego typu i wielkości szkła oraz temperatury panującej na zewnątrz.
Dodatkowo można zautomatyzować oraz zintegrować system w zależności od pory roku i położenia słońca, programując poszczególnw scenariusze. Przyciemnianie szyb może być automatyczne lub też obsługiwane ręcznie, w zależności od zapotrzebowania w danej chwili. Sterowanie może też odbywać się bezprzewodowo, przy pomocy urządzeń mobilnych z systemem iOS lub Android, dzięki specjalne przygotowanej aplikacji.

Zastosowanie

Szkło elektrochromowe umożliwa projektowanie dużych przeszkleń dachowych i elewacyjnych. Zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza, ogranicza dostęp promieni słonecznych, a jednocześnie zapewnia w pomieszczeniach optymalną ilość światła naturalnego. Ponadto szkło elektrochromowe chroni przed oślepiającym słońcem. Polecane jest do stosowania w biurowcach, szkołach i przedszkolach, a także budynkach służby zdrowia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej