Selektywne szkło fasadowe SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II
Z myślą o zrównoważonej, dobrze doświetlonej architekturze powstało szkło budowlane o wysokiej selektywności 2,27 – SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II. Dzięki niemu szklana fasada łączy funkcje ochrony przeciwsłonecznej, termoizolacji i optymalnej przejrzystości, poprawiając efektywność energetyczną budynku. Selektywne szkło budowlane to nowość Saint-Gobain.
Właściwości szkła budowlanego SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II
Nowy rodzaj szkła selektywnego wyróżniają trzy warstwy srebra nanoszone w procesie katodowego napylania. Do produkcji szkła wykorzystano technologię magnetronową, a szkłem bazowym dla nowego produktu jest SGG PLANICLEAR.
Szkło selektywne jest tak skonstruowane, że w lecie wnętrze budynku chronione jest przed nadmiernym przegrzaniem (szkło zatrzymuje 78% promieniowania podczerwonego), zapewniając współczynnik solar factor na poziomie 0,22. W zimie natomiast selektywne szkło budowlane pełni funkcję termoizolacji (współczynnik termoizolacyjności na poziomie Ug=1,0 W/m²K). Funkcje ochrony przeciwsłonecznej i termoizolacji nie wpływają przy tym na przejrzystość szkła, które przepuszcza 50% światła dziennego, dzięki czemu pomieszczenia są optymalnie doświetlone.
Zastosowanie szkła selektywnego
Szkło sprawdza się przy produkcji świetlików, przeszkleń dachowych czy wypełnień fasadowych. Ponieważ produkt przeznaczony jest do hartowania, które zwiększa wytrzymałość termiczną i mechaniczną, może być stosowany na szklane fasady wysokich budynków. Szkło należy stosować w szybach zespolonych na pozycji drugiej, z powłoką skierowaną do wewnątrz przestrzeni międzyszybowej. SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II może być produkowane z dwóch rodzajów szkła bazowego: neutralnego w kolorze SGG PLANICLEAR lub białego SGG DIAMANT. Tafle szkła grubości 6 mm, 8 mm i 10 mm występują w standardowych wymiarach 6000 x 3210 mm. Szkło może być również produkowane w innych wymiarach, na zamówienie.
Autor: Saint-Gobain
Fasada z wysokoselektywnego szkła budowlanego wpływa na efektywność energetyczną budynku - m.in. poprawia termoizolacyjność oraz obniża zużycie energii elektrycznej