Żaluzje zewnętrzne Hunter Douglas w nowych kolorach

2014-11-19 14:01
żaluzje okienne
Autor: Hunter Douglas Przykładową inwestycją, w której zastosowano żaluzje fasadowe, jest budynek koncernu Statoil w Fornebu w Norwegii. Projekt w 2012 roku zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „inwestycje komercyjne”, przyznawaną przez portal World Architecture News (WAN). W biurowcu zainstalowano 2200 zewnętrznych żaluzji oraz 300 rolet EOS®500 marki Hunter Douglas. Powierzchnia całkowita budynku wynosi ponad 67 tys. m²

Kolekcja żaluzji zewnętrznych External Venetian Blinds firmy Hunter Douglas wzbogaciła się o nowe wersje kolorystyczne. Do tej pory zewnętrzne żaluzje fasadowe dostępne były w odcieniach szarości i brązu, teraz także w kolorach drewna, w wersji dwukolorowej oraz matowym wykończeniu.

Żaluzje zewnętrzne Hunter Douglas skonstruowane są z poziomych listew aluminiowych (70-80% aluminium do produkcji żaluzji pochodzi z recyklingu).   

Funkcje żaluzji zewnętrznych

Żaluzje fasadowe są nie tylko oryginalnym detalem architektonicznym elewacji budynku, ale pełnią przede wszystkim funkcje praktyczne. Pozwalają na regulację nasłonecznienia wewnątrz pomieszczeń, eliminują efekt odbicia promieni słonecznych, np. na ekranach komputerów. Odpowiednie ustawienie żaluzji zewnętrznych w połączeniu z oknem, w którym zastosowano szkło termoizolacyjne, może blokować do 95% ciepła z promieniowania słonecznego. Dzięki żaluzjom fasadowym w słoneczne, ciepłe dni można znacząco poprawić efektywność energetyczną budynku, redukując pracę systemów klimatyzacji.

Żaluzjami fasadowymi steruje się ręcznie lub też automatycznie, w połączeniu z systemem zarządzania budynkiem - metody regulacji są dopasowane do wartości zarejestrowanych przez mierniki prędkości wiatru i natężenia światła słonecznego.

żaluzje fasadowe
Autor: Hunter Douglas Aluminiowe lamele żaluzji fasadowych mogą mieć szerokość od 50-100 mm i grubość 0,2-0,45 mm
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej