Do fundamentów i dachów

2008-02-07 9:50

Izolacja przeznaczona jest do wykonywania samodzielnych powłok wodochronnych typu średniego fundamentów, podziemnych części budowli czy stropów betonowych. Może być również stosowana do powłok hydroizolacyjnych na podkładzie z papy, laminatów zbrojonych z włóknem szklanym, wierzchnich właściwych izolacji przeciwwodnych, podziemnych części budowli, zbiorników wody przemysłowej oraz do konserwacji pokryć dachowych z pap.

Abizol P Tytan Professional przeznaczony jest do wykonywania samodzielnych zewnętrznych izolacji przeciwwodnych. Dzięki modyfikacji kauczukiem syntetycznym, ma wyższą odporność na spękania wywołane działaniem niskich temperatur. Przeznaczona jest do wykonywania samodzielnych powłok wodochronnych typu średniego fundamentów, podziemnych części budowli czy stropów betonowych. Może być również stosowana do powłok hydroizolacyjnych na podkładzie z papy, laminatów zbrojonych z włóknem szklanym, wierzchnich właściwych izolacji przeciwwodnych, podziemnych części budowli, zbiorników wody przemysłowej oraz do konserwacji pokryć dachowych z pap. 
Masa bitumiczna, może być nakładana na lekko wilgotne nawierzchnie. Powłoka preparatu jest silnie związana z podłożem i trwale elastyczna. To sprawia, że w pewnym stopniu niweluje ruchy podłoża i mikropęknięcia. Powstała warstwa hydroizolacyjna jest odporna na słabe kwasy i zasady.

Podłoże pod izolację nie może być zmrożone, oszronione, ale musi być pozbawione zastoin wody. Należy usunąć luźne elementy, ostre krawędzie, zanieczyszczenia i pył, części metalowe odrdzewić. Ubytki wyspoinować, powierzchnie porowate wyrównać zaprawą cementową. Podłoża betonowe, silnie chłonne oraz narażone na mocne obciążenia naporem wody zagruntować (nie stosować gruntów na bazie wody) i poczekać do jego wyschnięcia. W przypadku renowacji pokryć papowych należy usunąć luźne fragmenty papy i inne zanieczyszczenia, istniejące pęcherze i wybrzuszenia przeciąć na krzyż i podkleić lepikiem. Dla wyrównania powierzchni wyrwy i ubytki wypełnić masą szpachlową.

Preparat jest przeznaczony do stosowania na zimno (przed użyciem należy go wymieszać). Przy niskich temperaturach produkt, przed aplikacją,  trzeba wstawić na min. 12 godzin do ciepłego pomieszczenia. Masę nakładać przy użyciu szczotki dekarskiej lub pędzla. Kolejne warstwy nakładać po wyschnięciu poprzedniej.
Fundamenty, podziemne części budowli, hydroizolacja podposadzkowa - masę nakładać w 2-3 warstwach, w zależności od przewidywanego obciążenia wodą. W przypadku terenów "trudnych" (rejony drgań gruntu itp.), przewidywanych dużych obciążeń wodą zaleca się nałożenie 3 warstw oraz wtopienie w 2-gą warstwę włókniny.
Stropy betonowe - podłoże zagruntować i nałożyć przynajmniej 3 warstwy masy, wtopić w 2-gą warstwę tkaninę techniczną; tkaninę wywinąć na pionowe elementy występujące w dachu. W celu wydłużenia żywotności powłoki należy ostatnią warstwę masy, przed jej wyschnięciem, posypać posypką mineralną.
Konserwacja pokryć dachowych - nałożyć przynajmniej 2 warstwy masy. W celu wydłużenia żywotności powłoki należy ostatnią, świeżą warstwę masy posypać posypką mineralną.

dane techniczne

postać półciekła masa
temperatura powietrza i podłoża podczas stosowania od +5 do +35oC
pyłosuchość po 6 godzinach
czas schnięcia 12 godzin
zużycie 0,5-0,7 kg/m2 na jedną warstwę
ilość warstw 2-3 w zależności od zastosowania
czyszczenie narzędzi benzyną lakową lub innym rozcieńczalnikiem organicznym
opakowanie 9 i 18 kg
Normy, Certyfikaty PN-B-24006:1997; certyfikat zgodności z normą Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji Krajowa Deklaracja Zgodności 152.07 z dnia 07.09.2007


Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury +23oC ±2oC i wilgotności ok. 60%. Niższa temperatura i podwyższona wilgotność wydłuża czas schnięcia.

Uwaga! Masy nie wolno stosować wewnątrz pomieszczeń. Zawiera rozpuszczalnik organiczny - nie stosować w kontakcie ze styropianem.

Producentem izolacji jest firma Selena.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej