Terma gazowa MaxiPower
W maju 2005 r. na rynek weszła nowa generacja term MaxiPower marki Junkers. Są to, jak twierdzi producent, najmniejsze z dostępnych na rynku podgrzewacze wody.
Producent firma Bosch oferuje siedem wariantów urządzeń. Różnią się one od siebie mocą grzewczą (19,2 kW o wymiarach 58 x 31 x 22 cm, 26,3 kW - 65,5 x 35 x 22 cm, 30,5 kW - 65,5 x 42,5 x 22 cm), typem sterowania i systemem zapłonowym. W programie znajduje się ekologiczna terma z generatorem hydrodynamicznym. Generator napędzany strumieniem wody wytwarza energię elektryczną potrzebną do zapłonu palnika. Z wyjątkiem wody i gazu terma nie wymaga doprowadzenia dodatkowych źródeł energii - ani w formie przewodów elektrycznych, ani baterii. Ponadto użytkownik ma możliwość wyboru, oprócz urządzeń regulowanych ręcznie, także termy z automatycznie sterowaną mocą. Przy zróżnicowanym zapotrzebowaniu na c.w.u. terma utrzymuje stałą temperaturę wody na wypływie dzięki samodzielnemu dopasowywaniu mocy grzewczej (modulacja) urządzenia. W porównaniu do tradycyjnych term gazowych tej samej wielkości, urządzenie oferuje znacznie większą ilość c.w.u. w ciągu minuty (urządzenia w zależności od rodzaju podgrzewają od 11 do 18 litrów o 25oC w ciągu minuty.)
Zaletą termy jest jej kompaktowy rozmiar oraz o 20% mniejszy ciężar w porównaniu do tradycyjnych term. Dzięki takim wymiarom montaż MaxiPowera jest dużo łatwiejszy, a ponadto urządzenie nie wymaga dużo miejsca, co jest istotne szczególnie w kuchniach, gdzie zazwyczaj instaluje się termy. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom pasuje do większości pomieszczeń, a użytkownik może zaoszczędzić do 27% miejsca przeznaczonego na montaż termy.
W ofercie producenta występują termy:
- W 11 P z zapłonem piezoelektrycznym z ręczną regulacją wydajności na gaz ziemny,
- WR 11 E z ręcznym zapłonem elektronicznym z automatyczną i ręczną regulacją wydajności na gaz ziemny,
- 14 B 23 z automatycznym zapłonem elektronicznym, automatyczną i ręczną regulacją wydajności na gaz ziemny,
- WRP 11, 14, 18 G z automatycznym zapłonem elektronicznym (zasilanie z hydrogeneratora), automatyczną i ręczną regulacją wydajności na gaz ziemny.