Termoizolacja z włókien celulozowych STEICOfloc
Luźne włókna celulozowe to materiał termoizolacyjny o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,039 W (m*K). Co ciekawe, ten materiał termoizolacyjny powstaje z recyklingu wysokiej jakości makulatury. Jego produkcję uruchomiła właśnie w Czarnkowie firma STEICO.
Właściowści termoizolacji z włókien celulozowych
Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła równemu 0,039 W (m*K) oraz technologii aplikacji ten materiał termoizolacyjny spełnia wymagania budownictwa energooszczędnego i pasywnego oraz idei zrównoważonego rozwoju. STEICOfloc to termoizolacja z luźnych włókien celulozowych, pozyskanych z recyklingu wysokiej jakości makulatury. Uruchomiona w Czarnkowie linia produkcyjna jest w stanie przetworzyć miesięcznie około 1000 ton makulatury gazetowej w wartościowy matwriał izolacyjny.
Termoizolacja STEICOfloc jest materiałem otwartym dyfuzyjnie, zapewniającym trwałą ochronę konstrukcji budynku przed wilgocią, a także zapewniającym komfort termiczny zarówno latem, jak i zimą.
Wdmuchiwanie celulozy
Termoizolacja wykonana z luźnych włókien celulozowych STEICOfloc może być wdmuchiwana w przestrzenie dachów, stropodachów, stropów, ścian i podłóg. W trakcie aplikacji pojedyncze włókna mieszane są z powietrzem w maszynie wdmuchującej. Następnie pod ciśnieniem są z niej wydmuchiwane i doprowadzane wężami w pustki ścienne, dachowe czy podłogowe. Specjalne końcówki węży odpowiednio nakierowują strumień włókien i powietrza wewnątrz szczelin. W efekcie włókna tworzą nieprzerwaną, szczelną izolację, równomiernie wypełniając docieplane przestrzenie (nawet te o niestandardowych kształtach) i idealnie przylegając do tworzących je ścianek. W elementach zewnętrznych przegród wycinane są otwory instalacyjne, które po zakończeniu zasypywania są uszczelniane.