System zabudowy wnętrz biurowych TRIPLAN
Szeroki asortyment systemów przestawnej zabudowy TRIPLAN sprawia, że są od lat stosowane w wielu krajach. Ich wysoka jakość i funkcjonalność powoduje, iż zainteresowanie nimi nieustannie wzrasta.
Charakterystyka systemu TRIPLAN
- Opiera się na koncepcji " jeden system-wiele opcji" (7 linii wzorniczych opartych na jednakowym stalowym szkielecie nośnym i różnorodnych modułach - pełnych, przeszklonych i drzwiowych; ciekawa kolorystyka stalowych, lakierowanych proszkowo elementów zewnętrznych oraz szerokie możliwości wyboru rodzaju okładzin ściennych , przeszkleń włącznie z żaluzjami międzyszybowymi i rodzaju skrzydeł drzwiowych).
- Zastosowanie - dowolna aranżacja powierzchni biurowej lub komercyjnej z wykorzystaniem szerokiej gamy modułów o zamiennych funkcjach, z możliwością zmiany ich wysokości i szerokości (6,5 mln m2 ścianek Triplan w 40 krajach całego świata).
- Montaż - szybki, czysty montaż oraz łatwy demontaż pozwalają na dostosowanie przestrzeni biurowej do zmian organizacyjnych lub lokalizacyjnych wraz ze zmianą przeznaczenia tworzonych pomieszczeń. Wszystkie systemy Triplan są kompatybilne.
- Środowisko - elementy do wielokrotnego użytku, z wysokiej jakości materiałów tworzących przyjemną atmosferę pracy.
- Akcesoria - szeroka gama akcesoriów tworzących najbogatsze rozwiązania dostępne na rynku w pełni podlegające szybkiej amortyzacji (półki, tablice, kołki, inne podwieszane meble systemowe).
Typy systemów
Flexica - charakteryzuje się wąskim wrębem poziomym dzielącym powierzchnię ściany na panele. Można ją łączyć z dowolnym produktem systemu TRIPLAN, co zwiększa dowolność adaptacji biura. Ścianki mają grubość od 75 do 165 mm, współczynnik Rw od 28 do 54 dB, odporność ogniowa do 2 godzin.
Flexica Line - na dużą dowolność projektowania pozwalają moduły o szerokości 3600 mm oraz różnorodne wersje wykładzin. Kształtowniki stalowe szerokości 45 mm umożliwiają montaż tafli szklanych o dużej powierzchni. Na zamówienie w panelach mogą być montowane zamiennie płyty meblowe. Ścianki mają grubość 100 i 125 mm, współczynnik Rw wynosi od 28 do 45 dB.
Ventura - moduł ścianki przeszklonej, którego demontowalna, nie dzielna struktura poszczególnych elementów pozwala na wymianę każdego z nich na taflę szkła lub ościeżnicę drzwiową.
Ventura Open - ścianka modułowa umożliwia stworzenie powierzchni recepcji i sali konferencyjnej. Moduły mają grubość od 75 do 165 mm, współczynnik Rw od 42 do 52 dB.
Ultima - na wąskim profilu stalowym U szerokości 16 mm można wieszać meble, sprawdza się w pomieszczeniach archiwizacyjnych. Moduły mają grubość od 75 do 165 mm, współczynnik izolacji akustycznej Rw od 43 do 53 dB.
Corwood - system drewniany, występuje również w wersji z fornirowaną lub malowaną płytą MDF z wbudowanym systemem łączącym, wypełnieniem paneli jest szkło lub płyta gipsowo-kartonowa pokryta np. fornirem.
Centura - szerokość modułu 3600 mm i osadzona w nim tafla szkła grubości 24 mm pozwala na aranżację większych powierzchni ze szkła, podwójne szklenie jest odporne ogniowo. Moduły mają grubość 100 mm, współczynnik izolacyjności akustycznej Rw od 28 do 37 dB (szklenie pojedyncze) i od 32 do 46 dB (szklenie podwójne).
TS - 63 - system przesuwny do aranżacji wolnych przestrzeni biurowych, jest jednocześnie barierą fizyczną i akustyczną. Szkielet wykonany z ram drewnianych lub stalowych, utrzyma ciężar zawieszonych na nim półek lub szafek.
HLT - system przestawnych przegród do biur, recepcji i sal konferencyjnych, szklane moduły można łączyć z panelami drewnianymi i innymi materiałami, podwieszane są na konstrukcji nośnej bez widocznych połączeń i mocowań. Dla systemu opracowano zintegrowane z nim ościeżnice drzwiowe, dzięki którym przednia strona skrzydła drzwi leży w tej samej płaszczyźnie co szkło. Grubość przegrody 100 mm, przy wykorzystaniu modułów szklanych uzyskuje się tłumienie dźwięku na poziomie Rw 48 dB.