Piły i ich szablaste ostrza

2007-05-28 18:20

Jesienią firma Bosch wprowadziła na rynek dwa nowe modele pił szablastych. GSA 1200 E Professional i GSA 900 E Professional przeznaczone są do różnorodnych prac związanych z cięciem i piłowaniem. Urządzenia wyposażone zostały w system SDS do szybkiej wymiany brzeszczotów. Uzupełnieniem oferty są nowe brzeszczoty "Special for Brick". Ostrza przeznaczone są do cięcia cegieł, gazobetonu, wapnia.

Ważąca zaledwie 3,7 kg piła GSA 1200 E Professional jest wyposażona w silnik o mocy 1200 W, który zapewnia urządzeniu dużą wydajność. Dzięki opatentowanemu systemowi wymiany brzeszczotu JawLock, wystarczy wykonać jeden ruch ręką i używany brzeszczot zostaje bezpiecznie zwolniony z uchwytu. Nowe ostrze można zamontować przy użyciu jednej ręki. Kliknięcie sygnalizuje prawidłowe zamocowanie narzędzia.
Nowy napęd oscylacyjny piły z łożyskiem kulkowym bazuje na sprawdzonej technice wykorzystywanej w młotach udarowo-obrotowych. Wytrzymały mechanizm oscylacyjny z węglików spiekanych w optymalny sposób amortyzuje drgania i zapewnia urządzeniu dłuższą żywotność - nawet w ekstremalnych warunkach pracy. Bardzo dobre zabezpieczenie osi skokowej przed wodą i wilgocią wydłuża okres eksploatacji urządzenia. We włączniku, umożliwiającym stopniowe zwiększanie tempa pracy, zintegrowana jest bezstopniowa regulacja prędkości skokowej, dzięki której użytkownik może dopasować tempo pracy do właściwości ciętego materiału. Pomocny przy pracy jest także regulowany (trzy pozycje) i uchylny (bezstopniowo) ogranicznik głębokości piłowania. Aby urządzenie dobrze leżało w dłoni, rękojeść i obudowa są pokryte wyjątkowo miękką okładziną gumową. Gumowy kabel sieciowy H07 o długości czterech metrów, zakończony przegubem kulkowym zapewnia użytkownikowi swobodę działania. Po zakończeniu lub w razie przerwy w pracy urządzenie można zawiesić na wbudowanym haku.
GSA 900 E Professional to wszechstronna piła szablasta GSA 900 E Professional wyposażona jest w obracaną o 360 stopni część chwytową, pokrytą gumową okładziną. Znajduje się ona bezpośrednio przed uchwytem brzeszczotu. Prosty ruch obrotowy zapewnia elastyczne ustawienie brzeszczotu. W ten sposób użytkownik może piłować również w miejscach trudno dostępnych, bez konieczności zmiany pozycji ciała. Ważąca zaledwie 3,4 kg piła szablasta oferuje użytkownikom znacznie więcej swobody podczas pracy niż inne znane modele. Piła GSA 900 E Professional wyposażona jest w system beznarzędziowej wymiany brzeszczotów SDS. W obu piłach zaletą jest innowacyjny uchwyt brzeszczotów ułatwiający pracę w pozycji wymagającej trzymania narzędzia ponad głową. Pozwala on zamocować brzeszczot obrócony o 180 stopni. Włącznik umożliwiający stopniowe zwiększanie tempa pracy, uchylny ogranicznik, miękka okładzina Softgrip na rękojeści i obudowie, hak do zawieszenia piły oraz 4-metrowy kabel H07 są standardowym wyposażeniem w obu modelach pił.

Piły i ich szablaste ostrza
Autor: brak danych

"Special for Brick", do pił szablastych, przeznaczone do cięcia cegły, gazobetonu, płyt spajanych cementem i innych materiałów budowlanych. Brzeszczoty służą do cięcia wzdłuż i w poprzek bloków oraz do wycinania otworów w murze lub przecinania zapraw murarskich. Podczas cięcia przy użyciu nowego osprzętu występuje mniejsza emisja pyłu w porównaniu do metod konwencjonalnych, np. z użyciem diamentowych tarcz tnących. Nowe brzeszczoty dostępne są w długościach 240, 305 lub 455 mm. Wytrzymałe zęby z nasypem z węglika wolframu o jakości MG20 zapewniają brzeszczotom długą żywotność i dużą wydajność cięcia. Odstęp pomiędzy zębami wynosi tylko 12,7 mm. Dzięki temu udało się obniżyć poziom drgań, co umożliwia precyzyjne cięcie bez uszkodzenia powierzchni materiału. Ogranicznik głębokości cięcia na każdym zębie sprawia, że zęby nie mogą zbyt głęboko wchodzić w materiał i w ten sposób nie blokują się w nim. Zabezpiecza to urządzenie przed przeciążeniem.
Grzbiet brzeszczotu ma grubość 1,5 mm, zapewnia to narzędziu odpowiednią sztywność. W przypadku dwóch dłuższych brzeszczotów grzbiet ma wysokość 51 mm. Brzeszczot lepiej wytrzymuje duże obciążenia, które mogą pojawić się przy cięciu grubych cegieł. Aby zmniejszyć ciężar poruszającego się brzeszczotu, w długich wersjach wycięto laserowo otwory w grzbiecie podstawy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej