Kamery megapikselowe
Kamery megapikselowe wyróżniają się dużym zasięgiem - jedna kamera może nadzorować obszar, dla którego potrzeba by było sześciu kamer tradycyjnych. Mogą być stosowane np. do monitoringu stadionów sportowych, budynków użyteczności publicznej, centrów miast czy parkingów.
Kamery firmy Bosch o rozdzielczości do 3,1 megapiskela zapewniają czysty, wyraźny obraz umożliwiający wychwycenie najdrobniejszych szczegółów. Nadają się zarówno do niewielkich instalacji, jak i do rozbudowanych sieci IP.
Seria nowych kamer IP obejmuje trzy modele. Podstawowy (NWC-0700) to kolorowa kamera umożliwiająca uzyskanie obrazów o wysokim stopniu szczegółowości, co zawdzięcza dwumegapikselowemu przetwornikowi. Urządzenie o symbolu NWC-0800 (3 megapiksele) nadaje się do obserwacji obszarów znajdujących się w większej odległości lub w przypadku, gdy wymagana jest identyfikacja bardzo małych obiektów. System kamer dzień / noc NWC-0900 z dwoma przetwornikami umożliwia całodobowy nadzór. Składa się z kolorowej kamery 3,1 megapiksela do rejestracji obrazu w ciągu dnia oraz z kamery czarno-białej o wysokiej czułości i rozdzielczości wynoszącej 1,3 megapiksela, która pozwala na rejestrację obrazów słabo oświetlonych. Przełączanie pomiędzy dwoma przetwornikami systemu odbywa się automatycznie, w zależności od warunków oświetleniowych. Wszystkie kamery są wyposażone w cyfrowe funkcje obrotu, pochylenia oraz zbliżenia, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do bogatych w szczegóły obrazów wysokiej rozdzielczości z całego nadzorowanego obszaru.
Dzięki opcji ustawiania rozdzielczości i częstotliwości odświeżania obrazu możliwa jest optymalizacja szerokości wykorzystywanego pasma oraz oszczędność przestrzeni dyskowej dla zapisu materiału wizyjnego. Jednoczesny podgląd kilku strumieni wizyjnych zapewnia opcję śledzenia zdarzeń w kilku obszarach. Wirtualny obrót, pochylenie i zbliżenie w widoku głównym i czterech obszarach zdefiniowanych przez operatora pozwala na jeszcze dokładniejszą obserwację wybranych fragmentów. Nowe kamery mogą być stosowane razem z cyfrowymi rejestratorami wizyjnymi DiBos w cyfrowych oraz hybrydowych systemach dozorowych. Technologia PoE (Power of Ethernet) upraszcza instalację, ponieważ dzięki niej nie trzeba prowadzić dodatkowego okablowania zasilającego do każdej kamery.