Webinar: Zastosowanie i opłacalność skroplonego gazu ziemnego (LNG) oraz wymogi techniczne budowy stacji regazyfikacji

2020-06-10 13:14
zbiornik LNG
Autor: GASPOL LNG to idealne paliwo przy dużym zapotrzebowaniu firmy na energię, np. w przemyśle, do zasilania osiedla czy obiektu hotelowego

Zapraszamy do obejrzenia webinaru ze specjalistami firmy GASPOL, którzy opowiedzą m.in. o zastosowaniu skroplonego gazu ziemnego (LNG), budowie tego typu instalacji, jej opłacalności oraz wytycznych projektowych.

Agenda webinaru

1. Różnice w zastosowaniu gazu płynnego (LPG) i skroplonego gazu ziemnego (LNG)
2. Kiedy LNG się opłaca – przykładowe realizacje GASPOLU
3. Budowa instalacji LNG
4. Proces inwestycyjny
5. Wytyczne projektowe

EKSPERCI:
mgr inż. Paweł Kępski
mgr inż. Paweł Kępski

Kierownik ds. Kluczowych Klientów LNG/LPG w GASPOL S.A. - absolwent Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Z branżą gazową związany od 15 lat. Był odpowiedzialny za rozwój instalacji przydomowych, instalacji sieciowych zasilanych LPG a obecnie zajmuje się inwestycjami przemysłowymi LPG i LNG.

Robert Długokęcki
inż. Robert Długokęcki

Inżynier ds. Realizacji Inwestycji w GASPOL S.A. – absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Z branżą gazową związany od 6 lat. Jest odpowiedzialny za proces realizacji instalacji komercyjnych LPG i LNG.

Zastosowanie LNG

LNG jest idealnym rozwiązaniem dla firm i instytucji, które nie mają dostępu do sieci gazu ziemnego i mają duże zapotrzebowanie na energię. Skroplony gaz ziemny może zostać wykorzystany do wielu celów, jednak najbardziej popularnym jest używanie go do celów grzewczych, produkcji pary technologicznej, procesów suszenia oraz wypalania. Korzystając z gazu LNG, masz dostęp do efektywnego i jednocześnie przyjaznego dla środowiska źródła energii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej