Nawiewnik okienny AMU do okien drewnianych

2007-05-31 13:36
Nawiewnik AMU do okien drewnianych
Autor: brak danych

Konstrukcja nawiewnika okiennego, montowanego w górnej części stolarki okiennej, zapewnia komfortową wentylację w domu - nawiew powietrza ponad strefą przebywania ludzi. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnego odczucia przeciągu. Część nawiewnika okiennego, która znajduje się wewnątrz pomieszczenia, jest wyposażona w element regulujący przepływ powietrza.

Nawiewniki ciśnieniowe do okien drewnianych - AMU - to produkt firmy aereco. Nawiewniki okienne ciśnieniowe działają w ten sposób, że kiedy różnica ciśnień w pomieszczeniu i na zewnątrz rośnie, przepustnice (wykonane ze sztucznego tworzywa) odchylają się i w ten sposób ograniczają przepływ powietrza. Dzięki temu przez nawiewnik okienny przepływa stała ilość powietrza, niezależnie np. od podmuchów wiatru. Wydajność nawiewników w zależności od typu urządzenia - wynosi 22 i 30 m³ powietrza na godzinę.
Opcjonalnie nawiewnik okienny może być wyposażony w zamknięcie, które pozwala na całkowite odcięcie przepływu powietrza.

Dane techniczne nawiewnika okiennego

Zastosowanie w okach drewanianych
Wydajność 22 lub 30 m3 powietrza na godzinę, w zależności od typu
Izolacyjność akustyczna 38 dB dla nawiewnika z okapem o wydajności 30 m3/h oraz 39 dB dla nawiewnika z okapem o wydajności 22 m3/h
Dostępne kolory biały (9003), brązowy (8017), dębowy (8001), aluminiowy (7035)

Wszystkie nawiewniki okienne oferowane przez firmę otrzymały aprobaty techniczne. Urządzenia AMU mają aprobatę techniczną AT/2004-02-1462. Nawiewniki ciśnieniowe uzupełniają ofertę nawiewników okiennych firmy aereco.
Urządzenia tego typu są zalecane do stosowania w szczelnych pomieszczeniach, w których istotne jest doprowadzenie powietrza o stałej wartości. Wszędzie tam, gdzie poza skuteczną wentylacją istotna jest energooszczędność, firma poleca nawiewniki higrosterowane. Są one wyposażone w czujniki z taśm poliamidowych i reagują na poziom wilgoci w pomieszczeniu, co umożliwia dostosowanie strumienia doprowadzanego powietrza do aktualnych potrzeb mieszańców. Kiedy poziom wilgoci wzrasta, pomieszczenie jest wentylowane intensywniej.
Niezależnie od wybranego sposobu działania, stosowanie nawiewników w nowoczesnych, szczelnych oknach jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu wentylacji w domu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej