Okno renowacyjne w systemie Trocal

2006-07-07 13:01

Przy wymianie okna nie trzeba już wykuwać starej drewnianej ościeżnicy. Wymiana może polegać na zastosowaniu nowej ramy renowacyjnej z PVC nakładanej na starą ramę drewnianą.

Rama wykonana jest z wysokoudarowego polichlorku winylu, wzbogaconego o osiemnaście składników (wśród nich: przeciwutleniacze, utwardzacze, stabilizatory wapniowo-cynkowe).
Wymianę należy poprzedzić oględzinami starego okna i sprawdzeniu, czy stara rama nie jest spróchniała. Ewentualne ubytki można uzupełnić nowym drewnem. Należy wykonać pomiar otworu w świetle ościeżnicy oraz zewnętrzny i wewnętrzny pomiar otworu okiennego.
Wymiana polega na:
- wymontowaniu starych skrzydeł,
- usunięciu z ramy starych zawiasów i innych okuć,
- włożeniu w starą ościeżnicę nowej - renowacyjnej,
- przykręceniu tworzywowej ościeżnicy za pomocą wkrętów do drewna.

Okno renowacyjne w systemie Trocal
Autor: brak danych

Elementy poziome ościeżnicy od zewnętrznej strony należy uszczelnić silikonem. Natomiast w pionowych trzeba zostawić 3 mm szczelinę, którą maskuje się listwami. Do zamaskowania kanału, w którym osadzone są wkręty mocujące oraz wszystkich widocznych części starej ramy służą profile uzupełniające.
Jednoskrzydłowe okno renowacyjne można stosować do wymiaru 1500/1500 mm, dwuskrzydłowe do 2400/2400 mm. Współczynnik przenikania ciepła U okna renowacyjnego wynosi 1,4-1,5 W/(m2K). Podczas montażu nie uszkadza się parapetów zewnętrznych i wewnętrznych oraz ścian wewnętrznych. Prawidłowo zwymiarowane okno wraz z kompletnym wykończeniem można wymienić w czasie od 50 do 60 minut.

Okno renowacyjne w systemie Trocal
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej