Nasada wentylacyjna FENKO

2007-05-31 13:29

W sprzyjających warunkach atmosferycznych - właściwa różnica temperatur oraz zewnętrzny ruch powietrza (wiatr) - wentylator pracuje jako nasada grawitacyjna. W przypadku, gdy warunki atmosferyczne na to nie pozwalają lub jest konieczność zwiększenia ciągu wentylacyjnego, użytkownik może uruchomić mechaniczny napęd wentylatora.

Firma UNIWERSAL sp. z o.o. wprowadziła do sprzedaży hybrydową, wywiewną nasadę wentylacyjną FENKO. Jej zadaniem jest zapewnienie właściwych wartości ciągu grawitacyjnego w kanałach wentylacyjnych budynków.
Nasadę montowaną na zwieńczeniu komina wentylacyjnego można dopasować do wszystkich rodzajów kanałów wentylacyjnych: tradycyjnych, budowanych z cegły lub z pustaków wentylacyjnych, kanałów z PVC, przewodów spiro lub wykonanych z blachy ocynkowanej czy stalowej nierdzewnej.

W sprzyjających warunkach atmosferycznych - właściwa różnica temperatur oraz zewnętrzny ruch powietrza (wiatr) - wentylator pracuje jako nasada grawitacyjna.
W takich przypadkach, podciśnienie wywołane w kanale wentylacyjnym wystarcza na uzyskanie właściwego poziomu strumienia powietrza wentylacyjnego usuwanego z kuchni, łazienek czy pomieszczeń WC.
W przypadku gdy warunki atmosferyczne na to nie pozwalają lub jest konieczność zwiększenia ciągu wentylacyjnego użytkownik może uruchomić mechaniczny napęd wentylatora.
Urządzenie wyposażono w dwa biegi - na pierwszym biegu osiąga 1000 obrotów na minutę, na drugim biegu nawet 1400 obrotów/minutę.
Maksymalna ilość powietrza jaką wentylator mechaniczny jest w stanie "wyciągnąć" z pomieszczenia wynosi 120 m3/h w przypadku pierwszego biegu i 180 m3/h dla drugiego biegu. Wydajności te są większe lub równe typowym wentylatorom łazienkowym montowanym wewnątrz pomieszczenia.
Zaletą nasady wentylacyjnej FENKO jest cicha praca urządzenia. Poziom hałasu jest niski i wynosi 33 dB (bieg pierwszy) i 41 dB (bieg drugi).
Innowacyjnym rozwiązaniem jest zamontowanie w wentylatorze silnika prądu stałego, zasilanego jednofazowym prądem zmiennym. Wewnątrz silnika następuję zamiana prądu zmiennego na stały. Pozwala to uzyskać bardzo niski poziom mocy: 9.5 W i 6.2 W.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej